Tegoroczne obchody Dnia Przedszkolaka odbyły się w iście sportowym klimacie. Wspierając rozwój fizyczny dzieci oraz pielegnując w nich zdrowe nawyki przedszkolaki spędziły tej wyjątkowy dzień  bardzo aktywnie, korzystając przy tym z uroków słonecznej pogody i świeżego powietrza. Dzieci wykazały się zwinnością oraz zręcznością pokonując przygotowane tory przeszkód oraz rozwijały się tanecznie podczas zabaw ruchowych. Zwieńczeniem tego dnia było wręczenie medali oraz drobnych upominków.

DP4

DP1DP2DP3

Dzisiaj dzieci z grupy II, III i IV uczesticzyły w spektaklu, pt. "Uciekające ciepło", w teatrze "Ekostudio". Tematem przewodnim przedstawienia było zagadnienie dotyczące uciekającego ciepła. Dzięki zabawnej historii o perypetiach dwóch sąsiadów i ich czworonożnych przyjaciół przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób ograniczyć zużycie ciepła. Dzieci z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie, zwłaszcza, że dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w teatrze.

ES2

ES1

Co roku 15 września na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, jest to doskonały czas, który sprzyja budowaniu pewności siebie, odkrywaniu talentów i pobudzaniu wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas zajęć przedszkolaki poznały genezę tego święta oraz dowiedziały się jak zwyczajna kropka zmieniła świat bohaterki opowiadania Petera H. Reynoldsa, pt. "The Dot" - Vashtii. Ta historia uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma w sobie ukryty talent. Tego dnia kropki grały pierwoplanową rolę, a podczas różnorodnych zabaw próbowaliśmy je dostrzec w otaczającym nas świecie.

DK1DK2DK3DK4

 

Zapraszamy serdecznie dzieci, które od 1 września 2023 r. rozpoczną swoją przedszkolną przygodę na Dzień Adaptacyjny, który odbędzie się w środę 30 sierpnia o godz. 16.00.

OGŁOSZENIE DLA RODZICÓW DZIECI NOWOPRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA

OD 01.09.2023 R.

  • Dzieci 3- i 4-letnie (ur. w 2019 r. lub w 2020 r.) w ciągu dnia mają odpoczynek na leżaczkach, dlatego prosimy o przyniesienie poduszek i kocyków dla dzieci.
  • Prosimy o przyniesienie dla wszystkich dzieci kapci do przedszkola oraz zapasowych ubranek do szafki w szatni. Każde dziecko przynosi również paczkę mokrych chusteczek oraz duże opakowanie wyciąganych z kartonika chusteczek higienicznych.

W środę 12 lipca 2023 r. w naszym przedszkolu gościliśmy pracowników Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu, którzy przeprowadzili zajęcia dla najstarszej gr. "Żabek" z okazji "Tygodnia higieny rąk". Przedszkolaki uczyły się, jak prawidłowo myć ręce. Odwiedziła nas też pani z Radia Doxa, relacja dostępna tutaj.

yellow green colorful kids club photo collage 1

W ostatnich dniach czerwca dzieci z gr. III i IV uczestniczyły w niezwykle ciekawych zajęciach prowadzonych przez pracowników Wydziału Chemii na Uniwersytecie Opolskim. Dzieci brały udział w pokazach  doświadczeń chemicznych. Każdy eksperyment był omawiany w przystępny dla uczestników sposób, tak aby dzieci w pełni mogły zrozumieć na czym polegają zachodzące zjawiska i reakcje chemiczne. To była niezwykle emocjonująca i inspirująca wizyta dla każdego uczestnika, która z pewnością w niejednym dziecku rozwijnęła chęć poznania różnorodnych procesów zachodzących w naturze.

MCHMCH1MCH3MCH4MCH5

W dniu 16 czerwca o godzinie 15.30 dzieci z grupy "Żabki" uroczyście pożegnały rok szkolny 2022/2023. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i wycieczek szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji. W uroczystości uczestniczyli rodzice oraz kadra pedagogiczna na czele z Panią Dyrektor. Dzieci rozpoczęły występ od uroczystego poloneza, a podczas występów nie zabrakło wierszy pełnych wspomnień i podziękowań, ale także wesołych tańców nawiązujących do wakacyjnego, letniego czasu. Za wspaniałą postawę i wytężoną pracę dzielne przedszkolaki zostały nagrodzone dyplomami oraz upominkami. Po częsci artystycznej przyszedł czas na podziękowania skierowane do zaproszonych gości oraz zebranych rodziców. Nie obyło sie bez chwil wzruszeń oraz refleksji dotyczących wspólnie spędzonych dni, które na długo pozostaną w naszych sercach. Kolejni absolwenci opuścili mury przedszkola, by po wakacjach rozpocząć naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń oraz bezpiecznych i radosnych wakacji. 

Z

Z1

Wczoraj dzieci ze starszych grup gościły w naszym przedszkolu pszczelarza. Zaproszony gość przybył do nas w towarzystwie swoich przyjaciół - pszczół, które przywiózł w specjalnym, szklanym ulu. Dzieci otrzymały mnóstwo zaskakujących wiadomości oraz ciekawostek z życia pszczół. Dzieci obserwowały z bliska rój pszczół i starały się odszukiwać królową. Przedszkolaki miały możliwość przymierzyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy, dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę oraz ule. Spotkanie zakończyło się degustacją miodów, które dzieci z wielką przyjemnością smakowały dodatkowo poznając ich walory smakowe i właściwości odżywcze.

1686857460534

1686857511101

1686857460518

16868574605531686857460566

Jest taki dzień w roku, kiedy dzieci czują się szczególnie ważne, a wszyscy dorośli chcą im sprawić radość. To Dzień Dziecka – dzień, który uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. W naszym przedszkolu był to dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości i niespodzianek. Tego dnia pojawiło się mnóstwo kolorowych dekoracji, które rozweselały naszych milusińskich. Każde dziecko, wedle swojego uznania i zainteresowania, mogło skorzystać z zaproponowanych zabaw.

DD

DD1

DD2

DD3

W tym roku z okazji Dnia Dziecka pojechaliśmy w zupełnie nowe miejsce. Odwiedziliśmy bardzo urokliwą przestrzeń, przyjazną wszystkim zwierzętom i stworzoną z pełnym poszanowaniem dla przyrody - Stajnię w Karczowie. Na miejscu powitali nas właściciele, którzy zaopiekowali się naszymi grupami. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Jedną z nich była pogadanka na temat koni, ich sposobu życia oraz podstaw pielęgnacji, zakończona konną przejażdżką. Po fantastycznej atrakcji, dzieci udały się do stajni i same mogły obejrzeć jej wyposażenie. Kolejnym etapem było karmienie kucyków, krów oraz kóz, które sprawiło przedszkolakom niebywałą radość. W czasie wolnym dzieci mogły bawić się w kuchni błotnej, grać w kółko i krzyżyk wystruganymi z drewna pionkami oraz w spełni oddać się swobodnej zabawie lub relaksowi. Zwieńczeniem naszej wycieczki była wspólna konsumpcja upieczonych w ogniu ziemniaków.Najlepszym dowodem na to, że wycieczka była w pełni udana były radosne miny dzieci i ich ocena "10/10".

 SK3SK4SK5SK6

SKSK1SK2