W dniu 25.11.2021 r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach. W tym wesołym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

24 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Dzień Buraka". W związku z tym dzieci miały na sobie czerwony element ubrania. Dzieci wspólnie z paniami poznały dobrodziejstwa tego warzywa. Dowiedziały się jak bardzo burak jest zdrowy, jakie zawiera witaminy i wartości odżywcze. Przedszkolaki  poznały jego różne gatunki, m.in. buraka cukrowego i jego drogę wprost z pola aż do powstania białego cukru na podstawie historyjki obrazkowej. "Dzień Buraka" obfitował w warzywne zagadki, wiersze, piosenki i prace plastyczne z ciemnoczerwonym warzywem w roli głównej. Na obiad panie kucharki zaserwowały pyszny barszcz, który w tym dniu smakował wyśmienicie. "Dzień Buraka" był pełen atrakcji i pozytywnych emocji :)

Zapraszamy do obejrzenia kolejnych zdjęć z zajęć grupy IV realizowanych w ramach programu "Artystyczna Akademia Przedszkolaka". Tym razem dzieci robiły ciekawe doświadczenia i miały zajęcia z robotyki "Lego We Do".

Kto Ty jesteś?
Polak mały!

W dniu 18 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Z tej okazji grupa III "Biedronki" przygotowała program artystyczny. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały pieśni patriotyczne oraz wykonały taniec do melodii "Przybyli ułani pod okienko". Najważniejszym akcentem było wspólne odśpiewanie hymnu. Przedszkolaki w atmosferze powagi uczciły to jakże ważne dla każdego Polaka święto.

Grupa III zdobyła drugie miejsce w konkursie organizowanym przez Hoplandię w Opolu! Polegał on na stworzeniu zwierzaka z Hoplandii przy użyciu różnych śmieci i odpadów. "Biedronki" wykonały pomysłową ośmiornicę z butelki, folii bąbelkowej i rolek po papierze toaletowym.
Gratulujemy takiego wyróżnienia i kreatywności :)

 

5 listopada  2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. W tym dniu przedszkolaki wysłuchały fragmentów bajek, rozpoznawały bajkowe postaci i tytuły bajek. Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości.

dpzb0dpzb1dpzb3dzpb2

W dniu 04.11.2021 r. odbyła się wycieczka grup II i III do Nadleśnictwa w Grudzicach. Przedszkolaki odwiedziły Izbę leśną, w której mogły zobaczyć na własne oczy gatunki zwierząt i roślin żyjących w polskich lasach. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy dbać o przyrodę oraz jak nie należy zachowywać się w lesie. Zajęcia były bardzo interesujące dzięki bogatej bazie dydaktycznej Nadleśnictwa. Zwierzęta, które dzieci mogły zobaczyć w bliska, zrobiły na nich duże wrażenie.

Chętnie wybierzemy się tam jeszcze raz!

nn1

 

W środę, tj. 03.11.2021 r. w naszym przedszkolu gościliśmy funkcjonariusza Straży Miejskiej. Na prelekcji poruszany był temat związany z gospodarowaniem odpadami komunalnymi od momentu ich wytworzenia, poprzez umieszczenie ich w odpowiednim pojemniku, poddanie procesom przetworzenia, na powtórnym wykorzystaniu kończąc. Dzieci brały czynny udział w segregowaniu odpadów oraz pogadance, co świadczy o ich dużym zainteresowaniu tym tematem.

so

W piątek 29 października w naszym przedszkolu rozstrzygnięty został jesnienny konkurs rodzinny pt. "Warzywne stworki". Konkurs oceniany był w dwóch kategoriach wiekowych:
I - dzieci 3, 4 - letnie.
II - dzieci 5, 6 - letnie.

W I kategorii wyłoniono 3 prace:
1 miejsce zajęła Amelka Ż. z gr. II
2 miejsce zajęła Zuzia J. z gr. I
3 miejsce zajął Wojtuś K. z gr. I

W II kategorii wiekowej przyznano następujące miejsca:
1 miejsce zajął Antoś L. z gr. IV
2 miejsce zajął Karol W. z gr. IV
3 miejsce zajął Kornel D. z gr. III

Bardzo dziękujemy rodzicom i dzieciom za ogromne zaangażowanie i liczny udział w konkursie.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i piękne prace, a zwycięzcom gratulujemy!

wsws1

Pasowanie na Przedszkolaka do wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się 27 października 2021 r. Od samego rana trwały przygotowania. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla wszystkich dzieci był to pierwszy, tak ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Dzieci otrzymały również pamiątkowy dyplom i upominek. Duma rozpierała każdego maluszka, a także rodziców, którzy z uśmiechem i wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy.


Naszym nowym, kochanym przedszkolakom życzymy, aby każdy dzień spędzony w przedszkolu był wspaniałą przygodą!