- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności szkolne
- Odsłony: 8


- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności szkolne
- Odsłony: 94
1 kwietnia, równo o godzinie 13.00, w obecności wielu znamienitych gości m. in.: P. Arkadiusza Wiśniewskiego - Prezydenta Miasta Opola, P. Macieja Wujca - Wiceprezydenta Miasta Opola, P. Łukasza Sowady - Wiceprezydenta Miasta Opola, P. Małgorzaty Stelnickiej - Wiceprezydentki Miasta Opola, P. Renaty Ćwiczeń-Szymańskiej - Skarbnika Miasta Opola, P. Aleksandra Iszczuka - Naczelnika Wydziału Oświaty, P. Beaty Kowal - Zastępczyni Naczelnika Wydziału Oświaty, P. Zofii Zawiei - Inspektorki Urzędu Miasta Opola, P. Agaty Konopnickiej - Podinspektorki Urzędu Miasta Opola, P. Marka Gottwalda - Głównego Specjalisty Wydziału Inwestycji, P. Aleksandra Cyganiuka - Naczelnika Wydziału Inwestycji, P. Leszka Białego - Prezesa Firmy Galicja Sport, P. Sebastiana Brygidera - Wiceprezesa Firmy Galicja Sport, P. Romana Brzuchowskiego - Głównego Specjalisty Wydziału Inwestycji, p. Anny Tarki - Starszego Wizytatora Kuratorium Oświaty w Opolu, P. Barbary Kamińskiej - Przewodniczącej Rady Miasta P. Anny Łęgowik - Radnej Miasta Opola, P. Adama Leszczyńskiego - Rzecznika Prasowego Prezydenta Miasta Opola, P. dr Dariusza Nawareckiego - pracownika naukowego Politechniki Opolskiej oraz Radnego Miasta Opola, P. Bartłomieja Bonka - sztangisty, dwukrotnego olimpijczyka, srebrnego medalisty Olimpiady w Londynie, Mistrza Europy, Brązowego Medalisty Mistrzostw Świata, dyrektorów opolskich szkół, rodziców, nauczycieli oraz uczniów szkoły i przedszkolaków odbyło się otwarcie naszej nowej hali sportowej. Podczas uroczystego otwarcia oprócz przemówień i gratulacji uczniowie ZSP nr 2 zaprezentowali spektakl pt. „Duch igrzysk. Opowieść olimpijska” w konwencji teatru cieni w reżyserii p. Joanny Halupczok oraz p. Beaty Tabisz-Przybyły, po którym wszyscy przenieśliśmy się w czasy współczesne dzięki barwnej paradzie „sportowców” naszych przedszkolaków oraz uczniów. Muzykę na żywo podczas wystąpienia uczniów wykonywała na harfie P. Agata Wachowska z Niepublicznej Szkoły Muzycznej „Preludium”. Po krótkim programie artystycznym Prezydent naszego miasta - P. Arkadiusz Wiśniewski, Naczelnik Wydziału Oświaty - P. Aleksander Iszczuk oraz Bartłomiej Bonk mieli okazję wziąć udział w jednej ze starożytnych dyscyplin siłowych - przeciąganiu liny. Ich przeciwnikami była silna reprezentacja z naszej szkoły na czele z Dyrektorką - p. Edytą Miler. Na koniec tego niesamowitego dnia Prezydent Miasta Opola - P. Arkadiusz Wiśniewski oraz Prezes Firmy Galicja Sport - p. Leszek Biały otrzymali statuetki Oscarów w podziękowaniu za inwestycję i realizację naszej hali sportowej. Oprawę artystyczną całości, nad którą czuwała P. Karolina Pawełczak, tworzyły piękne rzeźby wykonane przez Artystyczną Odlewnię Metali ART ODLEW z Opola, która również ufundowała statuetki Oscarów. Bardzo dziękujemy gościom za tak liczne przybycie i celebrowanie tego święta razem z nami! To było otwarcie w iście olimpijskim stylu, jak napisał po gali Prezydent Miasta Opola - P. Arkadiusz Wiśniewski.
Wszystkim, którzy nie mogli być tego dnia z nami, prezentujemy film z otwarcia hali sportowej:
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności szkolne
- Odsłony: 54
Autyzm należy do zaburzeń neuro-rozwojowych. Charakteryzuje się trudnościami w komunikacji i interakcjach społecznych. Obejmuje też ograniczone i powtarzające się wzorce zachowań. Mogą im towarzyszyć zaburzenia rozwoju intelektualnego, mowy i integracji sensorycznej.
Jak zrozumieć autyzm?
Co może nam powiedzieć osoba z zaburzeniami ze spektrum autyzmu?
- nie lubię zmian,
- jestem wrażliwy na bodźce (hałasy, zapachy, dotyk)
- lubię ruch,
- śmieję się nieadekwatnie do sytuacji,
- mam napady złości (sam nie wiem z jakiego powodu),
- jestem wrażliwy na ból,
- lubię dziwne zabawy,
- czasem powtarzam zdania, słowa,
- nie lubię się przytulać,
- lubię bawić się różnymi przedmiotami, kręcić nim,
- jestem wybiórczy pokarmowo.
Jeśli chcesz zrozumieć jak postrzegam i czuję świat wokół mnie - obejrzyj film:
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności szkolne
- Odsłony: 52
Dnia 19 marca 2025 roku w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Świętego Patryka – patrona Irlandii. Wydarzenie to było nie tylko okazją do poznania kultury i tradycji tego kraju, ale również do wspólnej zabawy, rywalizacji oraz degustacji irlandzkich przysmaków.
Najważniejszą tradycją obchodów Dnia Św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego zachęciliśmy uczniów, aby tego dnia założyli zielone stroje. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem, a najbardziej „zielona” klasa otrzymała słodkie nagrody. W tym roku pierwsze miejsce zajęła klasa 1b w kategorii klas I-III, natomiast w kategorii klas IV-VIII zwyciężyła klasa 5b.
Kolejnym konkursem adresowanym do uczniów klas I-IV był konkurs pt. „Kapelusz skrzata Leprechauna”. Zadanie polegało na wykonaniu nakrycia głowy zawierającego elementy związane z Irlandią. Jury oceniało pomysłowość, oryginalność oraz kreatywność wykonanych prac. Pomysłowość naszych uczniów nie zna granic! Wyłonienie zwycięzcy było ciężkim orzechem do zgryzienia, dlatego ostatecznie jury postanowiło przyznać kilka równorzędnych nagród oraz wyróżnień. Uczniowie wykazali się niezwykłą wyobraźnią, tworząc kapelusze ozdobione koniczynkami, złotymi monetami oraz tęczami.
Klasy V-VIII mogły wziąć udział w konkursie plastycznym „Szmaragdowa Wyspa”. Zadaniem uczniów było przygotowanie plakatu związanego z Irlandią. Plakaty oceniane były pod względem treści, estetyki i formy. Liczba konkursowych prac przerosła oczekiwania organizatorów, a kreatywność młodych artystów zasługuje na ogromne uznanie. Plakaty zawierały nie tylko piękne ilustracje, ale także ciekawe informacje o historii i kulturze Irlandii.
Dodatkową atrakcją obchodów Dnia patrona Irlandii było stoisko słodkości, które przygotowały klasy 7a i 4a. Uczniowie mogli zakupić galaretki w kolorach flagi Irlandii oraz pyszne irlandzkie babeczki, co cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród społeczności uczniowskiej.
Obchody Dnia Świętego Patryka uświetnili uczniowie klasy 7a, przygotowując krótki występ artystyczny. Aktorzy w interesujący sposób przedstawili historię życia świętego Patryka, co było ciekawą lekcją dla młodszych i starszych uczniów. Widownia z zainteresowaniem śledziła występ, nagradzając młodych aktorów gromkimi brawami.
Święto patrona Szmaragdowej Wyspy było niezwykle udane i pozwoliło uczniom nie tylko dobrze się bawić, ale także poszerzyć swoją wiedzę o kulturze Irlandii. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się zorganizować równie interesujące wydarzenie, które dostarczy uczniom jeszcze więcej wrażeń i radości!
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród i słodkości.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności szkolne
- Odsłony: 52
19.03.2025r. trzy uczennice naszej szkoły: Ula Kapusta, Paulina Filla i Nadia Bursy przystąpiły do XXXI Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim Młodzież recytuje poezję” - ,,Jugend trägt Gedichte vor”, który odbył się w MDK-u na ul. Strzelców Bytomskich 1. Każdy z uczestników recytował dwa utwory poetyckie w języku niemieckim, nie będące przekładami na język niemiecki z innych języków. Wszystkim odważnym dziewczynom gratulujemy udanego występu, a w szczególności Nadii Bursy, która przeszła do etapu rejonowego. Za Nadię trzymamy mocno kciuki.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności szkolne
- Odsłony: 56
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności szkolne
- Odsłony: 62
13 marca uczniowie klasy IV b wzięli udział w warsztatach na temat pierwszej pomocy prowadzonych przez pana Grzegorza Pielaka - konsultanta Miejskiego Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu. Podczas warsztatów uczniowie nauczyli się podstawowych technik resuscytacji krążeniowo-oddechowej, które mogą uratować życie w nagłych sytuacjach. Dodatkowo, uczestnicy zdobyli wiedzę na temat oceny stanu poszkodowanego i efektywnego wezwania pomocy medycznej. Po warsztatach z pierwszej pomocy uczniowie wzięli również udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwie w sieci, które prowadzili: pan Bartosz Zacharewicz i pan Sławomir Górniak z MCWE w Opolu. Podczas zajęć na temat bezpieczeństwa w sieci uczestnicy nauczyli się, jak chronić swoje dane i jak unikać pułapek cyberprzestępców. Dowiedzieli się także, jak rozpoznawać różne formy hejtu, jak skutecznie na niego reagować i jak się przed nim bronić.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności szkolne
- Odsłony: 53
18 marca uczniowie klas IV a oraz IV b wybrali się ze swoimi wychowawczyniami na opolskie lodowisko Toropol, gdzie spędzili radosny poranek, doskonaląc swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Ćwiczyli różne techniki; niektórzy takie, które pozwoliłyby im utrzymać równowagę na śliskiej nawierzchni:) Śmiech i entuzjazm towarzyszyły im przez cały czas, tworząc wesołą i pełną energii atmosferę. Następnie uczniowie klasy IV b wybrali się do Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej, aby wziąć udział w warsztatach zatytułowanych “Kreatywny mózg”, prowadzonych przez p. Justynę Weigt. Uczestnicy warsztatów mieli okazję poznać i przećwiczyć techniki wspierające pracę mózgu, takie jak np. żonglowanie. Poznali także metody na poprawę koncentracji i pamięci.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności szkolne
- Odsłony: 55
W ramach zajęć edukacji dla bezpieczeństwa, edukacji zdrowotnej i promowania umiejętności udzielania pierwszej pomocy, uczniowie klasy ósmej naszej szkoły (Milena, Emilia, Sebastian oraz Olek) podjęli się wyjątkowego wyzwania. Wspólnie z nauczycielem EDB zorganizowali zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków, na których uczyli ich podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Dzięki takiej inicjatywie, najmłodsze dzieci mogły poznać, jak reagować w trudnych sytuacjach. Uczniowie starszych klas wykazali się nie tylko wiedzą, ale także umiejętnościami pedagogicznymi, przekazując wiedzę w sposób przystępny i atrakcyjny dla młodszych słuchaczy. Taka współpraca międzypokoleniowa nie tylko wzbogaca wiedzę, ale także rozwija umiejętności społeczne i empatię wśród uczestników. Najwspanialszym prezentem dla prowadzących, było to, że przedszkolni uczestnicy udzielali fachowych odpowiedzi na zadawane pytania.
Strona 1 z 29