19 lutego w Teatrze Lalki i Aktora odbyła się uroczysta, 27 Gala Opolskich Orłów. Dwójka naszych uczniów z klasy VIII, Hania B. i Filip Ł. odebrali honorową nagrodę Prezydenta Miasta Opola. Hania jest laureatką Wojewódzkiego Konkursu J. Angielskiego a Filip - Biologii. Składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów już w szkole średniej.

orly3

orly1

orly2

Za nami już trzeci wyjazd na EuroWeek  – program edukacyjny dla dzieci i młodzieży, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności liderskich.
 
Uczniowie klas VI – VIII w dniach 10 – 14. 06.2024 uczyli się jak przezwyciężać bariery językowe, zapobiegać konfliktom oraz jak koordynować pracę by zespół osiągnął zamierzony cel. Zajęcia odbywały się w formie warsztatów jezykowych, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń, które pozwoliły rozwinąć uczniom umiejętność pracy w zespole, współpracy w grupie. Nie do przecenienia jest walor poznawczy i edukacyjny warsztatów  gdyż poszczególni wolontariusze przedstawiali geografię, historię, kulturę oraz tradycje swoich krajów.
 
Te kilka czerwcowych dni spędzonych w Międzygórzu wystarczyło do stworzenia niesamowitej więzi z tymi inspirującymi ludźmi. Oprócz nas, w warsztatach uczestniczyli  uczniowie z Krakowa i Gliwic. Dzięki zajęciom i wolontariuszom z kompletnie obcych sobie osób zaledwie w kilka dni uczniowie zostali grupą dobrych znajomych.
 
Udział w warsztatach dostarczył wielu wrażeń i emocji naszym uczniom i nauczycielom.

euro1
euro2
euro3
euro4
 

Trzydniowa wycieczka klas piątych do Szklarskiej Poręby była pełna niezapomnianych wspomnień! Uczniowie mieli okazję zwiedzić:

 • Urokliwy Wodospad Szklarki - drugi co do wysokości wodospad w polskich Karkonoszach, położony na terenie parku narodowego. Usytuowany jest na wysokości 520 m n.p.m. i ma 13,3 m wysokości. Jego wody spadają szeroką kaskadą, charakterystycznie zwężającą się ku dołowi i skręcającą spiralnie, gdzie tworzy kocioł eworsyjny. Wodospad oraz jego otoczenie stanowią eksklawę Karkonoskiego Parku Narodowego.
 • Chata Walońskaw Szklarskiej Porębie to siedziba Sudeckiego Bractwa Walońskiego.
  To miejsce, gdzie kultywowane są walońskie tradycjeoraz prezentowana jest historia regionu. W salach z wielobarwnymi minerałami odbywają się spotkania,
  a dzieci i młodzież mogą przeżyć niesamowitą przygodę i posłuchać legendy
  o Duchu Gór - Karkonoszu. Chata Walońska znajduje się niedaleko słynnego Wodospadu Szklarki, przy czarnym szlaku turystycznym. 
 • Złoty Widok: To malownicze miejsce znajdujące się na Szrenicy. Z wysokości 1362 metrów n.p.m. można podziwiać przepiękne widoki na Karkonosze, Kotlinę Jeleniogórską i Czechy. Widok jest szczególnie urokliwy o wschodzie lub zachodzie słońca.
 • Kołysząca się Skała - Chybotek: To unikalna formacja skalna w Szklarskiej Porębie. Chybotek to duży głaz, który wydaje się kołysać na krawędzi skalnej.
  To efekt naturalnych procesów erozyjnych i ruchów tektonicznych. Warto go zobaczyć na własne oczy! Uczniowie mogli na niego wejść i go rozkołysać - co na wszystkich zrobiło wrażenie.

 Wieczory uczniowie wraz z opiekunami - Panią Wiolą, Anią, Sandrą i Karoliną spędzali przy ognisku z kiełbaskami lub na wspólnych grach, zabawach i tańcu. To naprawdę niezapomniane doświadczenie dla młodych podróżników!

szklarska1

szklarska2

W dniu 29.05.2024 na Miejskim Stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w odbyły się Mistrzostwa miasta w Trójboju lekkoatletycznym.
To rodzaj zawodów w których liczy się wszechstronność: szybkość, skoczność i siła. Reprezentacja chłopców i dziewcząt składała się z 5 osób. Na wynik końcowy złożyły się najlepsze wyniki w trzech konkurencjach trzech najlepszych zawodników.
W swoim debiucie dziewczynki zajęły 4 miejsce, natomiast chłopcy zostali Mistrzami Opola.

Skład złotej reprezentacji:
Bęben Dawid, Janowicz Wiktor (uzyskał najwyższy wynik spośród wszystkich startujących), Kaczkowski Filip, Mrochen Wiktor i Żerek Alan. Zwycięzcy reprezentowali 15 czerwca miasto na mistrzostwach województwa. Zajęli w nich wysokie 5 miejsce. Tym razem w składzie:
Bęben Dawid, Bęben Adam, Janowicz Wiktor, Kaczkowski Filip i Mrochen Wiktor.

Gratulacje

zawody2

zawody1

zakonczenie roku 2024

W środę 12 czerwca klasa 4a odwiedziła Stajnię Zbicko przy Monarze w ramach projektu profilaktyki uzależnień. Nasi uczniowie mieli okazję wsiąść na konie i pospacerować po polnych drogach, strzelać z łuku, pograć w piłkę siatkową i koszykówkę oraz odpocząć przy ognisku. Dziękujemy Stajni Zbicko za gościnę oraz instruktorkom pani Kasi Kuźbik i Anicie Brałkowskiej za zorganizowanie klasowego pikniku z końmi.

 stajnia1

stajnia2stajnia3

stajnia4stajnia5

stajnia6

W pierwszych dniach czerwca klasy 6a i 4b wybrały się pociągiem na wycieczkę do Nysy. Uczniowie mieli okazję odwiedzić miasto zwane śląskim Rzymem. Na liście zabytków znalazło się Carolinium, Kościół Św. Piotra i Pawła, Fontanna Trytona, Bastion św.Jadwigi, Wieża Wrocławska oraz Ziębicka. Na koniec wycieczki była przerwa na przepyszne jedzenie po czym spokojnie wróciliśmy do domu.

nysa1

nysa2

23 maja 2024 roku na terenie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 9 w Opolu odbyła się wyjątkowa gra terenowa, w której udział wzięła nasza drużyna składająca się z sześciu uczniów kl.VIII.  Celem gry było upamiętnienie bohaterów bitwy o Monte Cassino. Była to okazja nie tylko do  edukacji historycznej- wnikliwego wychwytywania faktów umieszczonych w poleceniach, ale także rozwijania umiejętności praktycznych związanych z wojennymiwyzwaniami.
Zadanie składało się z kilku stacji, inspirowanych rzeczywistymi zadaniami żołnierzy walczących pod Monte Cassino. Grający rzucali atrapą granatu, żeby zniszczyć gniazdo karabinów maszynowych, co wymagało siły, precyzji i skupienia. Na strzelnicy musieli wykazać się umiejętnościami strzeleckimi. Ciężkim zadaniem była ewakuacja rannych z pola bitwy na noszach w trudnym terenie, przechodzenie przez skomplikowane zasieki, co wymagało zwinności i współpracy zespołowej, dostarczenie skrzyni z amunicją na pole bitwy, bieg na azymut, przejście przez pole minowe. Nasi uczniowie wykazali się skupieniem, spostrzegawczością, umiejętnością korzystania z busoli oraz dobrą orientacją w terenie. Znalezienie sześciu pojemników z hasłem symbolizowało sześć ważnych bitew, które Polacy stoczyli w południowych Włoszech. Dla  naszych wspaniałych uczniów było to niezapomniane doświadczenie, które z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. 

gra terenowa

12 czerwca 2024r. grupa pierwszoklasistów naszej szkoły wspólnie z reprezentacjami innych szkół Opola wzięła udział w Olimpiadzie Aktywnego Ucznia. Jej organizatorem był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Zawody odbyły się w Hali Widowiskowo - Sportowej  Stegu Arena. Uczniowie uczestniczyli w różnych konkurencjach sprawnościowych, podczas których łączyli rywalizację sportową z dobrą zabawą.Do szkoły wrócili z pucharemzłotymi medalami i uśmiechami na twarzach. Zgodnie stwierdzili, że to był miło i aktywnie spędzony czas.

 

olimpiada1

olimpiada2

olimpiada3