kawiarenka czytelnika

PODSUMOWANIE

XVIII MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

„Szkoła moim oknem
na świat”

DLA UCZNIÓW KL.I -IV ORAZ V-VIII

18 konkurs fotograficzny

19 kwietnia 2023 r. klasa IIIa spędziła kilka godzin w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego na zajęciach edukacyjnych „Małe i duże z Cybisem podróże”. Uczniowie poznali sylwetkę Jana Cybisa – malarza urodzonego na Śląsku Opolskim oraz aktywnie zwiedzali wystawę jego pejzaży, wykonując zadania z karty pracy. Następnie zamienili się w malarzy i tworzyli własne „dzieła”. To był bardzo twórczy moment: ruszyła wyobraźnia, fantazja i kreatywność. Powstały bardzo efektowne prace.

galeria1 3a

galeria1 3b

Uczniowie klas: IV b, V a oraz VII a odwiedzili ostatnio Galerię Sztuki Współczesnej, aby obejrzeć wystawę pt. „Trzech to już tłum” poświęconej twórczości opolskiego artysty Zygmunta Moryty. Po zwiedzeniu wystawy wzięli udział w bardzo ciekawych i kreatywnych warsztatach poprowadzonych przez p. Józefa Chyżego. Ostatnim zadaniem uczniów podczas ich pobytu w Galerii było stworzenie opisu wybranego przez siebie dzieła sztuki Zygmunta Moryty - jego grafiki lub obrazu.

galeria 1 

galeria 2

5 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy I a uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w sali „Ognik" na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Pierwszoklasiści zapoznali się z zadaniami realizowanymi przez Straż Pożarną, sposobami alarmowania, zachowania się w przypadku niebezpieczeństwa oraz udzielania pierwszej pomocy. Poznali najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, zagrożenia występujące w lesie, a także w domu. Słuchając pogadanki i oglądając krótkie filmiki dzieci uczyły się, jak uniknąć pożaru, jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych, co zrobić, gdy zapali się na dziecku ubranie oraz jak zachować się, gdy w sąsiednim pomieszczeniu pojawi się pożar. Podczas wizyty mieliśmy możliwość zobaczenia stanowiska kierowania. Dyspozytor opowiedział uczniom, w jakich sytuacjach należy, a w jakich sytuacjach nie należy dzwonić do Straży Pożarnej. Zwiedzaliśmy też pomieszczenia Straży: garaże, w których mogliśmy nie tylko obejrzeć z bliska strój strażaka, ale także poznać dokładnie wyposażenie samochodu strażackiego. Wszystkich bardzo ucieszyła możliwości wejścia do wozu strażackiego, a ogromnym przeżyciem były bardzo głośne syreny, które włączyli strażacy na zakończenie naszej wizyty.

To była dla nas bardzo ważna lekcja. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Strażakom za miłe przyjęcie i możliwość bliższego poznania ich niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy.

straz1

straz2

straz3

wielkanoc2023

W dniu 31.03.2023 roku w ramach projektu „Tłumaczymy Żywioły” realizowanego przez MCWE w Opolu mieliśmy przyjemność odwiedzić Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne MotorShow w Poznaniu. Impreza odbyła się w MTP Poznań Expo i była jednym z najważniejszych wydarzeń branży motoryzacyjnej w Polsce.
Już na wejściu do hali wystawowej witała nas olbrzymia ilość stoisk, na których prezentowane były najnowsze modele samochodów, motocykli i innych pojazdów. Można było zobaczyć zarówno modele popularnych marek, jak i egzotyczne auta, których nie widuje się na co dzień na ulicach. Dużą uwagę przyciągały także stoiska z częściami i akcesoriami motoryzacyjnymi oraz producentów opon i felg.
Na targach nie brakowało również atrakcji dla miłośników sportów motorowych. Organizatorzy przygotowali specjalne strefy, w których można było zobaczyć na żywo driftowanie i wyścigi samochodowe, a także spróbować swoich sił w symulatorach jazdy.
Podsumowując, pobyt na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych MotorShow w Poznaniu był niezwykle interesującym i inspirującym doświadczeniem. Impreza z pewnością spełniła nasze oczekiwania.

targi

21 marca z okazji pierwszego Dnia Wiosny, zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły zorganizowano Wiosenne Uciechy. W wydarzeniu tym udział wzięli uczniowie klas I - VII oraz najstarsza grupa przedszkolaków. Podczas imprezy nasi uczniowie uczestniczyli w sportowych grach i zabawach oraz kolorowym korowodzie ze swoimi marzannami. Podczas tegorocznej zabawy spośród uczniów poszczególnych klas wyłoniono Panią i Pana Wiosnę. Uczestnicy sportowych zmagń nagrodzeni zostali prezentami ufundowanymi przez naszych sponsorów PGE Oddział Elektrownia Opole oraz Radę Rodziców :-)

wiosna23 1

wiosna23 2

wiosna 23 3

16 marca klasa 1b wybrała się na wycieczkę do Zaczarowanego Świata Nauki i Eksperymentu. Uczniowie brali udział w czterech tematycznych zajęciach: robotyka - gdzie uczyli się programować, biologia - gdzie pracowali z mikroskopami i rozpoznawali części tkanek pochodzących z organizmu człowieka, przyroda - gdzie dowiedzieli się jak powstaje tęcza oraz chemicznych gdzie mogli się, m.in. dowiedzieć dlaczego nie da się wymieszać oleju z wodą, oraz robili eksperymenty z nadmanganianem potasu. Zajęcia były dla uczniów bardzo ciekawe!

zaczarowany swiat1

zaczarowany swiat2