Warsztaty edukacyjne realizowane w ramach „Programu dla szkół”, prowadzonego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i finansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu krajowego (w dniach 26-28 i 29 maja 2026r.), miały na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród uczniów klas I–V. Zajęcia miały charakter praktyczny i angażujący, dzięki czemu uczniowie aktywnie uczestniczyli w przygotowywaniu zdrowych potraw z owoców, warzyw i produktów mlecznych. Podczas warsztatów dzieci poznawały zasady zdrowego odżywiania, znaczenie witamin i składników odżywczych oraz rolę produktów ekologicznych w codziennej diecie. Uczniowie degustowali certyfikowane produkty ekologiczne, ucząc się rozpoznawania naturalnych smaków i świadomego wyboru żywności. Ważnym elementem programu było również zakładanie klasowych ogródków, które umożliwiły dzieciom poznanie podstaw ekologicznej uprawy roślin, rozwijanie odpowiedzialności oraz umiejętności współpracy. Realizacja warsztatów przyczyniła się do zwiększenia świadomości uczniów w zakresie zdrowego odżywiania i ochrony środowiska. Zajęcia sprzyjały integracji zespołów klasowych, rozwijaniu samodzielności oraz kształtowaniu postaw prozdrowotnych i proekologicznych.

Tekst akapitu - 1

Dnia 19.05.2026 r. na spotkaniu Koła Historyków odbył się między klasowy konkurs historyczny wiedzy o wczesnopiastowskiej Polsce. Wystartowało w nim kilkunastu uczniów z klas 5-6, którzy mogli zarówno zawalczyć o fajne nagrody jaki przetestować swoją wiedzę o historii naszego kraju w związku w obchodzoną w tym roku okrągłą 1060 rocznicą przyjęcia przez Polskę chrztu.

W ostatnim czasie uczennica klasy 3a – Hanna Jastrzębska odniosła dwa plastyczne sukcesy. W konkursie na ekologiczny plakat pod hasłem „Drugie życie ubrań. Tekstylne wyzwania Muchy Odpaduchy” zorganizowanym przez MCWE w Opolu, zdobyła wyróżnienie. Natomiast w konkursie plastycznym „Mój ulubiony bohater literacki”, którego organizatorem jest PSP 20 w Opolu,  jej praca znalazła się w grupie 16-stu nagrodzonych. Haniu, wielkie brawa za talent, kreatywność i włożony wysiłek!

dwa sukcesy

festyn

 spotkanie organizacyjne klasa1

zdrowe serce

19 marca w naszej szkole odbyła się 35 edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”, w której udział wzięli uczniowie klas 5 i 6. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności matematyczne oraz zmierzyć się z ciekawymi zadaniami. Najwyższy wynik wśród uczniów klas 5 uzyskała uczennica klasy 5b – Marta Chmielewska-Lellek. Natomiast w klasach 6 najlepszy rezultat osiągnął uczeń klasy 6a – Patryk Rudolf.

Dziękujemy uczniom za udział w konkursie i zaangażowanie. Życzymy wytrwałości, motywacji do dalszej pracy oraz podejmowania kolejnych matematycznych wyzwań !

nocne granie

Miło nam poinformować, że nauczycielka naszej szkoły, pani Joanna Halupczok, została powołana przez Prezydenta Miasta, pana Arkadiusza Wiśniewskiego, do roboczego zespołu Strategii Młodzieżowej Miasta Opola. Tym samym będzie reprezentować naszą społeczność szkolną w planowaniu działań dla przyszłości młodych Opolan. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

jastrategia1

Jastrategia

 

konsultacje maj 2026