W bibliotece damy Ci spokój

Tak brzmi tytuł kolejnego zrealizowanego zadania projektowego, w ramach rocznego programu dla bibliotek: „Biblioteka – dobre miejsca dla człowieka”, którego pomysłodawcą jest czasopismo „Biblioteka w szkole”.
W naszej bibliotece stworzyliśmy miejsce, w którym można odpocząć od nadmiaru bodźców, gwaru przerwy, wyciszyć się, a nawet obserwować gwiazdy w ciągu dnia! Wiemy jak ważne jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla dobrostanu ucznia. Ten z kolei daje poczucie satysfakcji, równowagi emocjonalnej i motywacji do działania. Sprzyja także lepszemu funkcjonowaniu psychicznemu oraz lepszemu radzeniu sobie z napotkanymi trudnościami.
Drodzy uczniowie, pamiętajcie, że w bibliotece nie tylko wypożycza się książki. Możecie tu zagrać w gry planszowe, wspólnie posłuchać audiobooków, wziąć udział w różnych wydarzeniach czytelniczych, konkursach lub po prostu pobyć i odpocząć, by złapać wiatr w żagle.

Dla każdego z Was drzwi są szeroko otwarte!

spokoj w bibliotece