29 października nasza szkoła przystąpiła do  II MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”.  Akcja ta realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Cieszymy się, że w tym specyficznym czasie, mimo niesprzyjających okoliczności, ale zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi, udało nam się być częścią tak wielkiego wydarzenia czytelniczego. Mamy nadzieję, że przyczynimy się do pobicia ostatniego rekordu, który wynosi 158 809 osób czytających na przerwie w Polsce i za granicą. W tym  dniu na przerwy międzylekcyjne zabieraliśmy ze sobą książkę, a potem siadaliśmy wygodnie gdzie, kto mógł, w sali lekcyjnej bądź na korytarzu i przez całą przerwę czytaliśmy wybraną przez siebie książkę. Najmłodsi uczniowie oraz dzieci z przedszkola, które też dołączyły do akcji - słuchały książek czytanych przez swoje koleżanki i kolegów. Udział w przedsięwzięciu wzięli wszyscy uczniowie obecni w tym dniu w szkole oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.

Celem akcji jest promocja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu w szkole oraz zachęcenie wszystkich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Dziękujemy wszystkim za rzetelność i prawdziwe zaangażowanie w tą piękną międzynarodową akcję czytelniczą.

przerwa czytanie1przerwa czytanie

przerwa czytanie3przerwa czytanie4