Kolejny sukces Łucji w Finale XVII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej

10 listopada 2021 r. odbyła się XVII edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej dla uczniów szkół podstawowych Opola. W tym roku konkurs – zorganizowany przez PSP nr 1 w Opolu – odbywał się w ramach miejskich obchodów 100. rocznicy plebiscytu i III powstania śląskiego.

Miło nam poinformować, że jury konkursu nagrodziło uczennicę naszej szkoły – Łucję Gołaszewską – Siwiak z klasy VIII b i przyznało jej trzecie miejsce w kategorii wiekowej klas VII-VIII.

Uczestnicy konkursu przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” i odśpiewali wspólnie o  godzinie 11.11 „Mazurek Dąbrowskiego”. W części artystycznej konkursu wystąpił zespół wokalny PSP nr 1 i chór V Liceum Ogólnokształcącego pod opieką pani Urszuli Bartczak.

Recytacji Łucji, oprócz uczestników konkursu, przysłuchiwali się również: Naczelnik Wydziału Oświaty w Opolu pan Aleksander Iszczuk, Starszy Kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu pani Mariola Urbaniak oraz Dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego pani Iwona Solisz.

konkurs patriotyczny