W dniu 05.11.2021 r. uczniowie klas IV a, IV b oraz V b. przenieśli się w bajkowy świat Ambrożego Kleksa. Bajka Pana Kleksa to jedno z najciekawszych miejsc turystycznych Katowic inspirowane  postacią stworzoną przez Jana Brzechwę. Dzieci z naszej szkoły wzięły udział w warsztatach organizowanych przez animatorów odbywających się w kilku strefach tematycznych. Uczniowie mogli zmierzyć się z quizem na temat Układu Słonecznego na „Planecie Fantazji”, stawiać żagle i wiązać węzły żeglarskie w „Królestwie Bajdocji”, czy też poszaleć w „Psim Raju”. Jedną z wielu atrakcji było dla naszych dzieciaków oprowadzanie po kompleksie przez samego Pana Kleksa. Wizyta ta była nietypowym połączeniem nauki i wspaniałej zabawy. Zanim jednak przeżyliśmy wielkie  emocje w Bajce Pana Kleksa odwiedziliśmy Kolejkowo znajdujące się w pobliskich Gliwicach. Przenieśliśmy się tam do miniaturowego świata, po którym poruszają się pociągi i samochody oraz… pływa statek. Na makiecie można było zauważyć autentyczne śląskie budowle m. in. gliwicki ratusz i dworzec kolejowy. Największe wrażenie na uczniach zrobiła jednak zmieniająca się pora z dnia na noc oraz panująca nad miniaturowym miasteczkiem… burza.

Droga powrotna minęła nam błyskawicznie z uśmiechem na ustach, w rytmie utworów związanych z przygodami Pana Kleksa.

wycieczka kleks