29 września nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej: „Czytamy z sercem”. Jest to inicjatywa czytelnicza, która łączy w sobie obchody dwóch świąt- Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca -  odbywających się tego samego dnia.

Uczniowie z klasy 7-mej poprzez teatrzyk: „Serce misia” uświadamiali dzieciom z kl. I-III jak ogromne znaczenie ma prawidłowe odżywianie oraz aktywność fizyczna dla naszego zdrowia. Następnie dzieci słuchały opowieści: „Ktoś” autorstwa Aleksandry Chmielewskiej o początkach przyjaźni dwóch dziewczynek - Małgosi oraz chorującej na serce Madzi. Każdy z uczniów wyszedł z biblioteki z odznaką na swoim sercu i zwiększonym poczuciem odpowiedzialności za własne zdrowie.

Uczniowie klas IV-VIII również brali udział w wydarzeniu. Tego dnia na lekcjach biologii oraz j. polskiego poszerzali wiedzę na temat serca - budowy tego organu, jego funkcjonowania i chorób. Mieli okazję wysłuchać fragmentu opowieści: „Drugie bicie serca” jak również „Dwa serca anioła” i najwyraźniej te książki zapadły w ich serca, bo na przerwie przychodzili do biblioteki, aby dowiedzieć się więcej. Uczniowie mogli też zapoznać się z szeroką bibliografią wielu innych książek podejmujących tematykę budowy oraz roli organu.

Ten dzień, to przede wszystkim promocja literatury i czytelnictwa oraz propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo- naczyniowego.

Jednak jest jeszcze jedno ukryte znaczenie- rozwijanie wrażliwości na cierpienie innych oraz konieczność niesienia pomocy chorym osobom. Święto więc warto obchodzić w naszych sercach każdego dnia.