Takie hasło przyświeca działaniom podejmowanym w naszej szkole w ostatnim czasie.  Pomiary natężenia hałasu na korytarzach w trakcie przerw, które zostały wykonane w styczniu, pokazały, że natężenie hałasu jest na poziomie uciążliwym dla osób w nim przebywających, co z pewnością wpływa negatywnie na ich zdrowie i słuch. Dlatego podjęliśmy „walkę z hałasem”. Uczniowie mogą spędzać ciekawe przerwy wypełnione np. zabawami ruchowymi, grami czy prostymi zadaniami do wykonania które czekają na nich na korytarzach.  Uczniowie klas starszych będą mieli za zadanie wykonać plakaty promujące ciszę, oraz zamienią się w strażników ciszy i pomogą nauczycielom w dyżurowaniu na korytarzach. Będziemy też na bieżąco kontrolować poziom natężenia hałasu w szkole aby wspólnie dbać o słuch i zdrowie.

halas2024