Język angielski zna ponad miliard osób. Język ten staje się codziennością każdego człowieka ponieważ jest głównym narzędziem pozwalającym na sprawną komunikację oraz poznawanie nowych kultur. Tezę tą potwierdzają uczniowie klas VI, VII i VIII  PSP nr 16. Młodzież w dniach od 29 maja do 2 czerwca przez 5 dni mówiła, słuchała, czytała oraz pisała w języku angielskim dzięki fundacji EuroWeek. Wolontariusze z różnych krajów przeprowadzali zajęcia w języku angielskim z dziedzin takich jak geografia, historia, edukacja, film, sport, sztuka,  w których to liczyły się przede wszystkim kreatywność, pomysłowość oraz umiejętności językowe uczniów. Młodzież miała również okazję zintegrowania się z uczniami z innych szkół. Udział w warsztatach dostarczył wielu wrażeń i emocji naszym uczniom i nauczycielom.

euroweek1

euroweek2