17 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka –patrona Irlandii.
Najważniejszą tradycją obchodów Dnia Św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego zachęciliśmy uczniów aby tego dnia założyli zielone stroje. Najbardziej „zielona” klasa otrzymała słodkie nagrody. W tym roku pierwsze miejsce zajęła ex aequo klasa 5a i 8c, drugie miejsce przypadło 7a, a trzecie zdobyła 6b.
Kolejnym punktem obchodów Dnia Św. Patryka był udział klas 4-8 w QR kodowym quizie. Uczniowie musieli się wykazać znajomością języka angielskiego oraz wiedzą na temat Irlandii i życia Św. Patryka podążając za kolejnymi zagadkami ukrytymi na korytarzach naszej szkoły. Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy.
W tym dniu w naszej szkole działała fotobudka i „patrykowa ścianka VIP”.

Dzień św. Patryka zaliczamy do bardzo udanych. Było wesoło i zielono !

patryk1

patryk2