8 lutego 2023 r. klasa 3a wybrała się na podwójną wycieczkę. Najpierw uczniowie odwiedzili dzielnicową bibliotekę, gdzie pan Sławek opowiedział o swojej pracy. Dzieci m.in. dowiedziały się, jak zostać czytelnikiem miejskiej biblioteki, ile książek liczy księgozbiór, w jaki sposób ustawiane są książki na półkach. Potem „buszowały” między regałami i oglądały wybrane książki, albumy, czasopisma. Następnie klasa udała się do introligatorni czyli do miejsca, w którym oprawia się książki lub naprawia te zniszczone. Z dużym zainteresowaniem dzieci słuchały opowieści pani oraz oglądały stare i nowe maszyny pomagające jej w pracy. Na koniec obdarowane zostały notesikami wykonanymi w pracowni z papierowych resztek. Wszyscy uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że była to super wycieczka!

ksiazka1

ksiazka2