Uczniowie klasy Vab i VIb udali się do Kopalni Soli Wieliczka. To jeden z najcenniejszych zabytków, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Uczniowie podążając za panią przewodnik pokonali 800 schodów i zeszli na głębokość 135m pod ziemią. W podziemiach mogli zobaczyć wykute w soli komnaty, zwiedzili niezwykłe komory i kaplice z solnymi rzeźbami oraz płaskorzeźbami, w tym uznawaną za najpiękniejszą na świecie Kaplicę św. Kingi.  Podczas wędrówki uczniowie poznali ciekawe historie i tajemnice Kopalni. Usłyszeli kompozycję Fryderyka Chopina towarzyszącą świetlnemu spektaklowi nad brzegiem jednego z solnych jezior. Po wyczerpującej wędrówce zjedliśmy pyszny obiad w podziemnej sali. Kopalnia Soli Wieliczka Soli wywarła na nas wielkie wrażenie i na długo pozostanie w naszej pamięci.

wieliczka