W dniach 21-25 marca 2022 r. odbył się w szkole "Tydzień zdrowia", którego celem była promocja zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania, a także zwrócenie uwagi na aktywność fizyczną wśród wszystkich uczniów naszej szkoły.

Dzieci klas 1-3 uczęszczające na świetlicę szkolną, miały możliwość zmierzyć się w "Torze przeszkód na wesoło". Uczniowie mieli pokonać tor w najkrótszym czasie z wykorzystaniem sprzętu sportowego. Ponadto codziennie ćwiczyli i aktywnie spędzali czas na świeżym powietrzu.

Klasy przygotowywały szaszłyki owcowe, zdrowe kanapki, zdrowe przekąski na drugie śniadanie.

Na zajęciach plastycznych uczniowie wykonywali plakaty inspirowane pracami włoskiego artysty Giuseppe Arcimboldo. Do wykonania prac używali m.in gazetek reklamowych, z których wycinali potrzebne elementy (owoce, warzywa  itd., itp.) do wykonania prac w technice kolażu zatytułowanych "Portret zdrowego człowieka".

Na lekcjach chemii uczniowie klas ósmych produkowali  zdrową czekoladę.

Uczniowie klas IV a oraz VI a napisali i zredagowali przepisy na zdrowe przekąski. Dzięki ich pracy powstała "Księga zdrowych przekąsek klasy IV a oraz VI a", która zawiera ponad 20 przepisów.
W Tygodniu Zdrowia, uczniowie na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej realizowali cykl tematyczny „Rosnę i zdrowo się odżywiam”. Dzieci rozmawiały m.in. o higienie wzroku oraz jamy ustnej. Odwiedziła ich w tym celu pani pielęgniarka, która przypomniała zasady dbania o zęby i piękny uśmiech, udzieliła wielu rad i cennych wskazówek. Ponadto uczniowie analizowali piramidę zdrowia, czytali przepisy kulinarne, układali jadłospisy. Aby utrwalić wiedzę nt. zdrowego odżywiania, wykonali pyszne, kolorowe i wesołe kanapki z wykorzystaniem sezonowych produktów. Wcielali też w życie zasadę „W zdrowym ciele zdrowy duch” – wzięli udział w zabawach sprawnościowych w ramach szkolnej imprezy pn.„Wiosenne Uciechy” oraz wybrali się na spacer do parku wokół Kamionki Piast i bawili się tam na placu zabaw oraz ćwiczyli na „zielonej siłowni”.

zdrowie1zdrowie2

zdrowie3zdrowie4