W Szkoła Podstawowa nr 16 w Opolu odbył się konkurs pod hasłem „Daj swoim ubraniom drugie życie”, skierowany do uczniów klas I–III. Celem wydarzenia było promowanie ekologicznych postaw oraz rozwijanie kreatywności dzieci poprzez upcykling ubrań.
Upcykling to sposób ponownego wykorzystania niepotrzebnych lub starych rzeczy w taki sposób, aby nadać im nową wartość i funkcję. Dzięki temu możemy ograniczać ilość odpadów, dbać o środowisko oraz rozwijać wyobraźnię i pomysłowość. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, zamieniając stare ubrania w oryginalne i modne projekty.
W konkursie uczestnicy samodzielnie przerabiali swoje stare ubrania, tworząc wyjątkowe stylizacje i nowe elementy garderoby. Wszystkie prace zachwycały pomysłowością, starannością wykonania oraz ekologicznym przesłaniem.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Andrzej Bąk, klasa 3a, (torebka powstała z jeansów)
II miejsce – Hanna Rokosz, klasa 2a, (poduszka przerobiona z koszulki oraz maskotka przerobiona ze starych kapci)
III miejsce – Iga Barton, klasa 1b, (torebka przerobiona z koszulki)
Wyróżnienie dla Alana Prum-Gospodaryszyna ( koszulka z logo).
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy za zaangażowanie i pokazanie, że moda może być nie tylko piękna, ale także przyjazna dla środowiska.
Przedstawiamy zdjęcia przerobionych ubrań!




