Od 17 listopada w naszej szkole trwała zbiórka karmy dla zwierząt przebywających w hospicjum Stowarzyszenia „W ogrodzie Viadrusa”. Z radością informujemy, że wspólnie udało się nam zebrać aż 291,445 kg karmy!

Przedsięwzięcie miało charakter konkursu międzyklasowego. Najwięcej kilogramów karmy zebrały:
• klasa 1a – 55,64 kg
• klasa 5b – 52,7 kg
Samorząd Uczniowski przyznał więc dwa równorzędne pierwsze miejsca – osobno w kategorii klas 1 - 3 oraz 4 - 8. Nagrodą było wyjątkowe spotkanie z małą mieszkanką hospicjum - Jadzią - oraz z panią prezes stowarzyszenia, opiekunką zwierząt. Po spotkaniu uczniowie, w imieniu całej społeczności szkolnej, przekazali karmę i pomogli w jej zapakowaniu. Za udział i zaangażowanie pozostałym klasom wręczono dyplomy z podziękowaniami od stowarzyszenia.
Było to niezwykle budujące i pełne empatii doświadczenie, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Tym bardziej, że 10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Zwierząt – dzień, w którym głośno przypominamy, że zwierzęta nie są przedmiotami. Dokładnie tego dnia dary zostały przekazane podopiecznym hospicjum.
W imieniu Samorządu Uczniowskiego oraz reprezentantki hospicjum – Jadzi - serdecznie dziękujemy za każdy podarowany kilogram karmy. To realne wsparcie dla zwierząt przebywających w hospicjum, a fakt, że los zwierząt jest Wam bliski, wypełnia nas radością.

Razem możemy osiągnąć naprawdę wiele!

Fanty na bazarek dla hospicjum dla zwierząt pinie potrzebne - 15

Minimalist Photo Collage Thanksgiving Turkey Recipes Facebook Post - 1