„Cicha noc, święta noc,
pokój niesie ludziom wszem….”

Boże Narodzenie to najbardziej oczekiwane święta przez nas wszystkich. W przedszkolu tworzymy sytuacje sprzyjające czynnemu uczestnictwu w tradycji. 21 grudnia obchodziliśmy uroczystość Wigilii. Dzieci wspólne ze swoimi paniami i pracownikami przedszkola dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia, kolędowały oraz zjadły wspólny wigilijny obiad. Choinka, świece, śpiewanie kolęd wprowadziły nas w świąteczny nastrój pełen życzliwości i uczciły ważny moment Bożego Narodzenia. Czas upłynął w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Wszystkie dzieci czuły już zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Grupa I "Krasnoludki"wigilia krasnoludki

Grupa II "Pszczółki"wigilia pszczolki

Grupa III "Biedronki"wigilia biedronki

Grupa IV "Żabki"wigilia zabki