„… Polska- Ojczyzna …Kraina, która się w sercu zaczyna.” - Ryszard Przymus

Wychowanie patriotyczne zaczyna się już od najmłodszych lat, gdyż żywa wyobraźnia małego dziecka, duża wrażliwość emocjonalna i zaciekawienie światem sprzyja kształtowaniu obrazu Ojczyzny, który pozostaje na całe życie.  Wychowanie w miłości do kraju,  kultywowaniu polskich tradycji i szacunku do twórców naszej ojczyzny jest elementem nauki już na etapie edukacji przedszkolnej. Aby w przyszłości dziecko rozumiało słowo Ojczyzna i wiedziało na czym polega patriotyczna postawa należy „małymi kroczkami” przybliżać mu obraz kraju wykorzystując  proste sposoby i metody dostępne percepcji dziecka. Z okazji Majowych Świąt Narodowych przedszkolaki wspólnie stworzyły flagę Polski wykorzystując różnorodne techniki plastyczne.

f7

f1                                                                                                        f2f6

f3f4f5