Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące...
Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

Dnia 28.09.2022 r. nasze przedszkolaki świętowały Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy było zachęcanie dzieci do spożywania owoców, a w szczególności jabłek pod różnymi postaciami. Przedszkolaki poznały ich walory zdrowotne i odżywcze oraz poszerzały wiedzę o jabłkach. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek, rozpoznawały drzewa owocowe oraz rozwiązywały zagadki o jabłkach i innych owocach. Brały udział w konkurencjach zręcznościowych oraz zabawach ruchowych do piosenek o jabłuszkach. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości. Dzieci ćwiczyły również sprawność manualną, wykonując różne aktywności plastyczne. To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu :)

dj1dj11dj22

dj2dj3dj33dj4dj44