We wtorek, tj. 28.06.2022 r. funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Opolu odwiedzili naszych przedszkolaków. Funkcjonariusze zaprezentowali dzieciom składniki umundurowania Służby Więziennej oraz opowiedzieli o działalności, jaką ona prowadzi. Przeprowadzili także pogadankę i zajęcia praktyczne przybliżające przedszkolakom elementy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się pies specjalny, który wraz ze swoim przewodnikiem zaprezentował swoje umiejętności. Ponadto funkcjonariusze opowiedzieli i pokazali dzieciom, jak chronić się przed ewentualnym atakiem psa. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w przygotowanych przez funkcjonariuszy zajęciach, zadając im liczne i nierzadko trudne pytania. Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu, dzieci dowiedziały się nie tylko ciekawych rzeczy o Służbie Więziennej, ale także przyczyniliśmy się do zwiększenia ich bezpieczeństwa.

areszt1areszt2

areszt3areszt4areszt5