Wprowadzenie dziecka w świat literatury już od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania przez sztukę. U naszych wychowanków kształtujemy nawyki stałego obcowania z książką. Wiek przedszkolny jest na to idealnym okresem, dlatego staramy się zainteresować dzieci literaturą, która pobudzi ich wyobraźnię, wzbogaci mowę o nowe pojęcia, wprowadzi w świat baśni, nauczy zachowań w różnych sytuacjach życiowych. W piątek, tj. 27.05.2022 r. grupy III i IV odwiedziły naszą szkolną bibliotekę. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z tym magicznym miejscem. Była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały książki znajdujące się na półkach. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.
 
Spotkanie odbyło się w serdecznej  i pełnej miłych wrażeń atmosferze.
Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wizyta w bibliotece.
biblioteka