24 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Dzień Buraka". W związku z tym dzieci miały na sobie czerwony element ubrania. Dzieci wspólnie z paniami poznały dobrodziejstwa tego warzywa. Dowiedziały się jak bardzo burak jest zdrowy, jakie zawiera witaminy i wartości odżywcze. Przedszkolaki  poznały jego różne gatunki, m.in. buraka cukrowego i jego drogę wprost z pola aż do powstania białego cukru na podstawie historyjki obrazkowej. "Dzień Buraka" obfitował w warzywne zagadki, wiersze, piosenki i prace plastyczne z ciemnoczerwonym warzywem w roli głównej. Na obiad panie kucharki zaserwowały pyszny barszcz, który w tym dniu smakował wyśmienicie. "Dzień Buraka" był pełen atrakcji i pozytywnych emocji :)