W trosce o zdrowie i komfort uczniów naszej szkoły w ubiegłym tygodniu była prowadzona kilkudniowa akcja informacyjna dotycząca profilaktyki wad postawy. Uczniowie zostali zapoznani ze sposobem prawidłowego noszenia tornistra szkolnego, chętni mogli sprawdzić, ile waży ich plecak i czy nie jest zbyt ciężki. Przypomniano uczniom o możliwości pozostawienia podręczników i przyborów szkolnych w szafkach oraz zachęcano do korzystania z dwóch dostępnych na terenie szkoły źródełek z wodą pitną, w których można na bieżąco napełniać bidon. Około połowa uczniów biorących udział w naszej akcji  miała za ciężki plecak w stosunku do masy ciała. Zostały im przedstawione możliwe konsekwencje takiego działania oraz indywidualnie dobrane rozwiązania zmniejszające wagę tornistra.

lekki plecak1