Dzień Edukacji Narodowej - 2017

JESIENNA WYPRAWA DO CASTORAMY

W poszukiwaniu jesieni uczniowie klasy Ia wybrali się do … Castoramy. Uczestniczyli w zajęciach, których bohaterem był kwiatowy symbol jesieni – wrzos. Zadaniem dzieci było przesadzenie sadzonek do kolorowych doniczek. Podczas pracy wysłuchano wielu fachowych rad dotyczących hodowli i opieki nad kwiatami. Pierwszoklasiści obiecali, że w domu wzorowo będą pielęgnować swoją roślinkę.

Dzień Chłopaka 2017

29 września 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji  członkinie Samorządu Uczniowskiego przygotowały i przeprowadziły konkurs na najsympatyczniejszego chłopaka w klasach IV-VII. Tytuły w poszczególnych klasach zdobyli: Mateusz Bartyla-IVA, Tobiasz Bursy-IVB, Roch Niedźwiecki-VA, Paweł Mrowca-VB, Dawid Marczyk- VIA, Jakub Lisoń-VIB, Szymon Notka-VIIA i Krzysztof Miedziak-VIIB. Wszyscy wyróżnieni chłopcy otrzymali dyplomy i torbę pełną niespodzianek, a pozostałych chłopców poczęstowano cukierkami.

PODRÓŻE MAŁE I DUŻE

W ubiegły piątek klasa IIa miała zaszczyt spotkać się z niezwykłym gościem:  znanym, opolskim podróżnikiem i fotografem – panem Rafałem Mielnikiem. Mieliśmy okazję udać się w daleką podróż po Azji. Odwiedziliśmy takie kraje jak: Indie, Sri  Lanka,  Kambodża, Wietnam. Byliśmy w wysokich Himalajach – z zapartym tchem słuchaliśmy  ciekawych  opowieści  i oglądaliśmy zdjęcia  naszych rówieśnikach mieszkających tak daleko od nas. Na koniec uczyliśmy się trudnej sztuki jedzenia pałeczkami. Za starania zostaliśmy nagrodzeni pysznymi, wietnamskimi cukierkami, które ze swoich podróży przywiózł pan Rafał.  Bardzo dziękujemy, to  była wspaniała lekcja geografii !!!

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018

Dnia 04 września 2017 roku w szkole odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2017/2018. Uczniowie klas pierwszych poprzez pasowanie na ucznia i ślubowanie zostali przyjęci do społeczności szkolnej.

KLASA IA

KLASA IB

Drodzy Rodzice!

Zwracamy się z prośbą
o pomoc w głosowaniu na zadania
z Budżetu Obywatelskiego
pod numerami:

Budowa ogólnodostępnego
placu sportowo-rekreacyjnego

Budowa placu zabaw
na świeżym powietrzu

Głosowanie w formie elektronicznej
odbywa się w dniach
16-22 -  10.2017r. na stronie:

W dniu 22.10.2017r.
(niedziela)
można głosować w formie
papierowej tylko osobiście
w wyznaczonych miejscach,
między innymi
naszej szkole
PSP16

wszystkich chętnych
do udziału w XIII edycji
Międzyszkolnego Konkursu
Fotograficznego
pt. „ Opole – stąd pochodzę”.
  Rozstrzygnięcie już w październiku.
Szczegóły poniżej.

Odpłatność