Wizyta Świętego Mikołaja - 2017

6 grudnia 2017 r. był dniem niezwykłym, wesołym i gwarnym. W szkole dominował kolor czerwony a „mikołajowe” czapki i rogi reniferów  przyozdabiały głowy uczniów, nauczycieli i pracowników  szkoły. Wszystko to działo się za sprawą  świętego Mikołaja, który tradycyjnie zawitał do naszej szkoły z wielkimi workami pełnymi słodyczy i prezentów. Gościł na lekcjach u uczniów  młodszych i starszych, by upewnić się, że byli grzeczni i sprawić im radość. W tym wyjątkowym dniu w szkole dominował kolor czerwony a „mikołajowe” czapki i rogi reniferów  przyozdabiały głowy uczniów, nauczycieli i pracowników Wszystkim dopisywały świetne humory i towarzyszył  świąteczny nastrój. Wizyta  Świętego dostarczyła nam wielu wrażeń. Na zakończenie uczniowie podziękowali Mikołajowi za wizytę w naszych skromnych progach.
Czekamy na Ciebie w przyszłym roku święty Mikołaju!!!

Mikołajki na sportowo – 2017

Jak co roku 6 grudnia wszystkie klasy spotkały się na sali gimnastycznej by rywalizować w konkurencjach szybkościowych, zwinnościowych i zręcznościowych w trzech grupach wiekowych. Na drugiej lekcji bawiły się klasy  IV –V, na trzeciej klasy VI-VII, a na czwartej klasy I-III. Tego dnia wszystkich  obowiązywały czerwone stroje i czapki mikołajkowe. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją kondycję sportową oraz umiejętność współpracy zespołowej i rywalizacji w duchu „fair play”. Na sali panował duch radości i sportowej rywalizacji. Uczniowie z całych sił kibicowali swoim zawodnikom. Na koniec wyłoniono zwycięskie klasy, które otrzymały zaszczytny tytuł „Najsprawniejszej klasy Mikołajowej”. Po zakończeniu imprezy Mikołaj rozdał klasom słodkie upominki.

ROZSTRZYGNIĘCIE XIII MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

27 listopada 2017r. w naszej szkole miało miejsce podsumowanie XIII Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego. Tegoroczna edycja nosiła tytuł „Opole, stąd pochodzę” i wpisała się w obchody 800-lecia naszego miasta. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Opola – Arkadiusz Wiśniewski. Jury, po burzliwych obradach, ustaliło listę laureatów. Oto oni:
Klasy I-III
I miejsce - Aurelia Urbańska PSP  nr 14
II miejsce - Konrad Piechota PSP nr 20
III miejsce - Magdalena Psiurska PSP nr 11
Wyróżnienia: Wiktoria Karbowniczek PSP nr16 i Emilia Podleśna-Barth PSP w  Dylakach
Klasy IV-VII
I miejsce - Bartosz Chmurowski  PSP 24
II miejsce - Agata Bęben PSP nr 29
III miejsce - Robert Kryska PSP 29
     Wyróżnienia: Anja Podleśna- Barth PSP w Dylakach i Amelia Karpińska PSP 29
Wszystkim bardzo gratulujemy, a najbardziej „naszej” Wiktorii z klasy IIIc. Już dziś zapraszamy chętnych na 14-tą edycję konkursu.

SPOTKANIE Z KSIĘCIEM

20 XI 2017 r. uczniowie klasy Ia udali się do Archiwum Państwowego na spotkanie z księciem Bolesławem i jego skrybą. Książę ciekawie opowiadał o historii Opola. Dzieci oglądały stare dokumenty, rozwiązywały zadania, kolorowały obrazki. Na koniec wszyscy zostali pasowani na rycerzy i rycerki. Dumny „orszak rycerski” ruszył w drogę powrotną do szkoły.

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA - 2017

14.11.2017r. odbyła się wycieczka do Wrocławia, w której udział wzięli uczniowie klasy  4a, 5a, 6a i 6b. Jako pierwsze odwiedziliśmy centrum doświadczeń „Humanitarium”, w którym dzięki interaktywnym eksponatom mogliśmy poznać tajniki funkcjonowania ludzkiego ciała oraz doświadczyć w praktyczny sposób nauk ścisłych. Wzięliśmy również udział w warsztatach, zajęciach w laboratorium i poznawaliśmy m.in. zachowanie się różnych cieczy oraz cieczy i kwasów.
Kolejną atrakcją było Muzeum Przyrodnicze i jego niesamowite zbiory ze świata roślin, zwierząt, owadów i człowieka oraz układów kostnych kręgowców.
Następnie zwiedziliśmy „Hydropolis” – jedyne w Polsce muzeum wody,  w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.

Zestaw podręczników

Odpłatność