Karta dużej rodziny

Szanowni Państwo –Rodzice uczniów.
Informujemy, że 5 czerwca 2014 roku opublikowana została uchwała nr 85 Rady Ministrów w sprawie ustanowienia rządowego programu dla rodzin wielodzietnych (M.P. poz. 430), oraz rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 maja 2014r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu dla rodzin wielodzietnych (Dz.U.poz. 755). Oba akty weszły w życie z dniem 16 czerwca 2014r.
W ramach realizacji ww. Programu wydawana jest Karta Dużej Rodziny, która przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia  lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.
Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju.
Mieszkańcy miasta Opole mogą złożyć wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miasta Opola, ul. Budowlanych 4

Szanowni Rodzice – informujemy, że  możecie Państwo ubiegać się w Urzędzie Miasta Opola o przyznanie Karty „Opolska Rodzina”.

Warunkiem otrzymania Karty „Opolska Rodzina” jest spełnienie określonych w regulaminie kryteriów i złożenie prawidłowo wypełnionego wniosku w Biurze Obsługi Obywatela w Ratuszu (parter) w godz. 7.30-15.30  tel. 77 451 19 67.
    Karta „Opolska Rodzina” uprawnia do korzystania z ulgi za wejście w wybranych jednostkach.
     Kartę można otrzymać na jedno lub więcej dzieci w wieku do ukończenia 18 roku życia.
    Dzięki Karcie Państwa dzieci będą mogły uczęszczać do Galerii Sztuki Współczesnej, ZOO, na lodowisko „Toropol ”, baseny „Akwarium ”, „Błękitna fala” za 1 zł.

Na stronie internetowej  Urzędu Miasta Opola www.opole.pl w zakładce Karta OPOLSKARODZINA  lub na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Opola w zakładce Zarządzenia, znajdziecie Państwo regulamin i wnioski do pobrania, oraz wykaz aktualnych Partnerów Karty
i oferowanych przez nich ulg i zniżek .
    Regulamin i wniosek znajduje się poniżej

Wniosek

KARTĘ MOŻNA OTRZYMAĆ NA KAŻDE  DZIECKO DO 18 ROKU ŻYCIA, BEZ OGRANICZEŃ DOCHODOWYCH. WARUNKIEM JEST ZAMIESZKANIE NA TERENIE MIASTA OPOLA LUB OPŁACANIE PODATKU DOCHODOWEGO OD OSÓB FIZYCZNYCH W I URZĘDZIE SKARBOWYM W OPOLU .