408409

Goście

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.

Mistrzowie i Mistrzynie Badmintona

Reprezentacja chłopców naszej szkoły w składzie: Piotrek Cymbalista, Szymon Szkliński i Adam Pancylejko została drużynowym Mistrzem Opola w badmintonie, które odbyły się 27 listopada 2017r. w PSP nr 24. Nasi zawodnicy wygrali swoją „grupę śmierci”,  następnie w półfinale pokonali gładko 3:0 PSP nr 29, a w finale zrewanżowali się szkole PSP nr 5 za ubiegłoroczny przegrany finał i po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu pokonali ich 3:2.
Sukces z ubiegłego roku powtórzyły też dziewczęta! Kolejny raz reprezentacja naszej szkoły znakomicie poradziła  sobie w finale nie dając szans pozostałym szkołom. Dziewczęta wykazały się dużą odpornością psychiczną i po dramatycznym meczu pokonały PSP nr 24 3:2 zdobywając tytuł Mistrzyń Opola, złote medale i puchar dla szkoły. Nasza szkołę reprezentowały: Marta Lipiecka, Amelia Krancioch i Kasia Bartoń.
Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i życzy sukcesów w kolejnych zawodach!

Wygraliśmy Spartakiadę Zdrowia!

W dniach 23-24 listopada 2017 r. odbyła się   VIII Międzyszkolna Spartakiada Zdrowego Trybu Życia  skierowana do dzieci z IV klas – reprezentantów szkół podstawowych z terenu miasta Opola. Tegoroczna spartakiada przebiegała pod hasłem „Zdrowo inwestuj w swoją przyszłość”. W pierwszym dniu w auli Zespołu Szkół Mechanicznych odbyła się część edukacyjna. Uczniowie wysłuchali pogadanki z zakresu zdrowego stylu życia oraz wzięli udział w konkursie o zdrowym odżywianiu. Trenerzy i sportowcy opowiadali o swoich dyscyplinach sportu i zachęcali dzieci do ich uprawiania. W czasie spotkania uczniowie mogli skosztować specjalnie przygotowanych dla nich zdrowych kanapek, sałatek i wody. Drugiego dnia na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 odbyła się część konkursowa. Reprezentacje szkół rywalizowały w 11 konkurencjach sprawdzających ich wiedzę i umiejętności z zakresu zdrowego stylu życia higieny, bezpieczeństwa, a także w zabawach, grach ruchowych i sprawnościowych. Uczniowie naszej szkoły w składzie: Emilka Adamska, Amelka Gołdys, Natalia Fila, Dominika Kańtoch i Tobiasz Bursy po raz trzeci z rzędu okazali się bezkonkurencyjni zdobywając pierwsze miejsce, złote medale oraz tablicę magnetyczną dla szkoły. Gratulujemy!

Mistrzynie unihokeja

19 października 2017 r. w sali gimnastycznej PSP nr 5 w Opolu odbyły się Mistrzostwa Opola  w unihokeju dziewcząt i chłopców. W finale wzięły udział najlepsze szkoły z naszego miasta wyłonione z eliminacji grupowych: PSP nr2, PSP nr5, PSP nr24, PSP nr16 wśród dziewcząt, oraz PSP nr2,PSP nr5, PSP nr 20 i PSP nr 16 wśród chłopców. Po emocjonujących spotkaniach pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Opola w unihokeju dziewcząt zajął nasz zespół. Nasze dziewczęta nie przegrały żadnego meczu i obroniły tytuł Mistrzowski zdobyty rok temu. W zwycięskiej drużynie grały: Wiktoria Baron, Amelia Krancioch, Wiktoria Fijar, Julia Gabryk, Ola Korzeniowska, Marta Lipiecka, Martyna Tas, Kamila Schuetz i Wiktoria Szczepańska. Chłopcy osłabieni z powodu braku bramkarza zagrali bardzo ambitnie i w każdy mecz włożyli wiele serca, niestety nie wystarczyło to na zdobycie medalu. Ostatecznie zajęli dobre czwarte miejsce. Szkołę reprezentowali: Jakub Luksa, Sebastian Okupski, Adam Pancylejko, Szymon Szkliński, Borys Kucharz, Antoni Kasperek, Paweł Majewski, Piotr Majewski, Kacper Rembiałkowski, Jan Chodorowski.
Wszystkim  serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

Lekkoatleci na starcie

W dniu 26 września 2017 r. w parku miejskim przy osiedlu Armii Krajowej reprezentacja dziewcząt i chłopców z naszej szkoły brała udział w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych o Mistrzostwo Miasta Opola. Wicemistrzami Opola zostali Dominika Glapa z klasy VII a i Adam Pancylejko z klasy V a. Tuż za podium na czwartym miejscu uplasował się Jakub Luksa  z kl. VI b. Pozostali nasi zawodnicy ukończyli bieg na dalszych miejscach, ale również bardzo ambitnie walczyli do końca.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zawodach.

Judocy i lekkoatleci rozpoczęli sportowy sezon

Sukcesy na matach w Łodzi
Świetnie spisali się nasi zawodnicy na Turnieju International Judo League w Łodzi, w którym wzięło udział ponad 400 zawodników z Polski, Austrii, Niemiec, Armenii, Białorusi i Ukrainy. Srebrne medale wywalczyli: Nina Wojciechowska i Szymon Radziejowski a brązowy Tymon Zieliński.