ZESPÓŁ  SZKOLNO  -  PRZEDSZKOLNY  NR 2  W  OPOLU

 • 1.jpg
 • a1.jpg
 • b.jpg
 • d.jpg
 • f.jpg
 • g.jpg
 • h.jpg
 • j.jpg
 • k.jpg
 • l.jpg
 • m.jpg
 • n.jpg
 • o.jpg
 • p.jpg
 • r.jpg
 • t.jpg
 • u.jpg
 • w.jpg
 • x.jpg
 • y.jpg

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 16 im. Zofii Nałkowskiej w Opolu                     Przedszkole Publiczne Nr 16 w Opolu

Z życia szkoły

------------------------------

Statystyka

Użytkowników:
146
Artykułów:
625
Odsłon artykułów:
441268

Goście

Odwiedza nas 112 gości oraz 0 użytkowników.

Mistrzynie Opola w Małym Olimpijczyku

Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły w dniu 7 lutego 2018 r. w sali PSP nr 24 zdobyła mistrzostwo Opola w „Małym Olimpijczyku”. Dziewczęta w składzie: Noemi Nussbaum, Sandra Sobolak, Natalia Fila, Milena Jokiel, Izabella Ciupka, Emilia Adamska, Amelia Gołdys, Dominika Kańtoch i Lena Szostak okazały się najlepsze w Opolu, pokonując w finale szkoły nr 20, 11 i 24 i zakwalifikowały się do półfinału wojewódzkiego. Wszystkim zawodniczkom należą się gratulacje i podziękowania za walkę oraz wysiłek włożony w zdobyciu Mistrzostwa Opola.

Mali olimpijczycy - 2018

Świetnie rozpoczęli start w nowym roku najmłodsi sportowcy naszej szkoły. 4 stycznia na własnej sali gimnastycznej zmierzyli się z rówieśnikami z „Naszej Szkoły” w eliminacjach Małego Olimpijczyka. Wspaniały doping koleżanek i kolegów z klasy sprawił, że obie reprezentacje - dziewcząt i chłopców – awansowały do półfinału, który odbędzie się już po feriach, 31 stycznia 2018r. w PSP nr 24.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zawodach !!!

Sportowe sukcesy na zakończenie roku

W grudniu odbyły się V Mistrzostwa Opola Szkół Podstawowych w Judo.  W tym roku na trzech matach, rywalizowało 102 uczniów/zawodników z 26 szkół Opola i ościennych gmin. Cieszy bardzo dobra postawa naszych sportowców - Nina Wojciechowska z kl. IV a i Tymon Zieliński z kl. VI b zdobyli złote medale i potwierdzili swoje ogromne umiejętności i potencjał, który w nich drzemie.
Natomiast nasi najmłodsi badmintoniści zdominowali Indywidualne Mistrzostwa Opola w Mini-Badmintonie. Czwórka naszych reprezentantów uplasowała się na dwóch czołowych miejscach zdobywając złote i srebrne medale. Mistrzami zostali Natalia Fila z kl. IV b i Piotr Cymbalista z kl. V a, a wicemistrzami Julia Kasica z kl. V b i Kacper Rembiałkowski z kl. V b.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


 

Mistrzowie i Mistrzynie Badmintona

Reprezentacja chłopców naszej szkoły w składzie: Piotrek Cymbalista, Szymon Szkliński i Adam Pancylejko została drużynowym Mistrzem Opola w badmintonie, które odbyły się 27 listopada 2017r. w PSP nr 24. Nasi zawodnicy wygrali swoją „grupę śmierci”,  następnie w półfinale pokonali gładko 3:0 PSP nr 29, a w finale zrewanżowali się szkole PSP nr 5 za ubiegłoroczny przegrany finał i po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu pokonali ich 3:2.
Sukces z ubiegłego roku powtórzyły też dziewczęta! Kolejny raz reprezentacja naszej szkoły znakomicie poradziła  sobie w finale nie dając szans pozostałym szkołom. Dziewczęta wykazały się dużą odpornością psychiczną i po dramatycznym meczu pokonały PSP nr 24 3:2 zdobywając tytuł Mistrzyń Opola, złote medale i puchar dla szkoły. Nasza szkołę reprezentowały: Marta Lipiecka, Amelia Krancioch i Kasia Bartoń.
Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i życzy sukcesów w kolejnych zawodach!


Wygraliśmy Spartakiadę Zdrowia!

W dniach 23-24 listopada 2017 r. odbyła się   VIII Międzyszkolna Spartakiada Zdrowego Trybu Życia  skierowana do dzieci z IV klas – reprezentantów szkół podstawowych z terenu miasta Opola. Tegoroczna spartakiada przebiegała pod hasłem „Zdrowo inwestuj w swoją przyszłość”. W pierwszym dniu w auli Zespołu Szkół Mechanicznych odbyła się część edukacyjna. Uczniowie wysłuchali pogadanki z zakresu zdrowego stylu życia oraz wzięli udział w konkursie o zdrowym odżywianiu. Trenerzy i sportowcy opowiadali o swoich dyscyplinach sportu i zachęcali dzieci do ich uprawiania. W czasie spotkania uczniowie mogli skosztować specjalnie przygotowanych dla nich zdrowych kanapek, sałatek i wody. Drugiego dnia na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 odbyła się część konkursowa. Reprezentacje szkół rywalizowały w 11 konkurencjach sprawdzających ich wiedzę i umiejętności z zakresu zdrowego stylu życia higieny, bezpieczeństwa, a także w zabawach, grach ruchowych i sprawnościowych. Uczniowie naszej szkoły w składzie: Emilka Adamska, Amelka Gołdys, Natalia Fila, Dominika Kańtoch i Tobiasz Bursy po raz trzeci z rzędu okazali się bezkonkurencyjni zdobywając pierwsze miejsce, złote medale oraz tablicę magnetyczną dla szkoły. Gratulujemy!


Aktualności

--------------------------------

REKRUTACJA !!!

na rok szkolny
2018/2019

--------------------------------

Odpłatność
za wyżywienie

  LUTY 2018

Śniadanie+zupa+drugie danie - 120zł
Zupa+drugie danie - 84,00zł
Śniadanie +zupa - 54,00 zł
Tylko drugie danie- 66,00 zł
Tylko zupa - 18,00 zł
Tylko śniadanie - 36,00 zł

NR KONTA
14 1160 2202 0000 0002 4460 5161

--------------------------------

-------------------------------

 

Specjalny serwis
informacyjny
o zmianach
w systemie edukacji.

--------------------------------

Nauka
programowania

--------------------------------

Karta Dużej Rodziny

--------------------------------

Karta - Opolska Rodzina

--------------------------------

Joomla Templates by Joomla-Monster.com