• 1968-1969a.jpg
  • absolwenci_2004.jpg
  • klasa-8a-1974.jpg

Dziewczęta Mistrzyniami Opola w Mini Piłce Siatkowej

4 marca 2020r w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Opolu rozegrano finałowy turniej Mistrzostw Opola w mini piłce siatkowej dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. W zawodach nasze zawodniczki musiały zmierzyć się z zespołami z PSP11, PSP5 i PSP20.  Nasze dziewczęta były bezkonkurencyjne i z bilansem trzech zwycięstw wywalczyły złote medale i tytuł Mistrzyń Opola. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Fila, Dominika Kańtoch, Julia Kasica, Lena Szostak, Emilia Adamska, Amelia Gołdys, Izabela Dalecka, Hanna Markiewicz, Daria Jeziorowska.

Srebrne koszykarki

Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze uczennice w rozegranych w dniu 24 stycznia 2020 r. w ramach Igrzysk Dzieci - Mistrzostwach Opola w Koszykówce. Po emocjonujących spotkaniach nasze zawodniczki zdobyły II miejsce i srebrne  medale. Za rywalki miały nie byle kogo, bo reprezentacje szkół specjalizujące się w koszykówce.  W ścisłym finale z udziałem czterech najlepszych szkół Opola  uległy jedynie gospodyniom zawodów z PSP nr 24, a pokonując PSP nr 2 i PSP nr 15.
Drużyna grała w składzie: Emilka Adamska, Amelka Gołdys, Natalia Fila, Dominika Kańtoch, Iza Dalecka, Nina Wojciechowska, Ania Golec, Julia Wojczyszyn, Wiktoria Kowalczyk, Dorota Bajorko, Paulina Bernert, Hania Zalwert, Nikola Grzebska, Zuza Kasperek.
Wielkie gratulacje dziewczyny!!!!

Mistrzowie badmintona

Już od kilku lat nasi uczniowie zajmują czołowe miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Opola w badmintonie. Nie inaczej było w grudniu, gdzie zdecydowanie zdominowaliśmy zawody w kategorii dziewcząt i chłopców. Możemy pochwalić się dużymi umiejętnościami i znakomitymi wynikami. Na cztery kategorie-zdobyliśmy trzy tytuły mistrzowskie. Oprócz unihokeja również badminton stał się naszą druga specjalnością i nie ma na nas mocnych w całym mieście.Tytuły mistrzowskie wywalczyli: w Igrzyskach Dzieci: dziewczęta- Izabela Dalecka, Emilia Adamska, Amelia Gołdys, chłopcy – Piotr Cymbalista, Jakub Niestrój, Paweł Zalwert. A w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – Katarzyna Bartoń, Marta Lipiecka, Martyna Tas. Ogromnym sukcesem było wywalczenie przez Kasię i Martę srebrnych medali w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz trochę pechowego IV miejsca Piotrka i Kuby w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci. Również w mini-badmintonie nasi najmłodsi uczniowie-sportowcy spisali się rewelacyjnie w Mistrzostwch Opola. Z siedmio-osobowego zespołu, aż pięcioro zdobyło medale: złote medale zdobyły – Alicja Mazurek z kl. II b i Hanna Bartoń z kl. IV a, srebrne – Kasia Lyra z i Adam Dalecki z kl. II b, a brązowy medal zdobył Jan Tereszczenko z kl. V a.
Ogromne brawa i gratulacje dla wszystkich zawodników.

Szesnastka hokejem stoi

Bardzo udanie zaprezentowali się nasi uczniowie w tegorocznych Mistrzostwach Opola w unihokeju. Po zdobyciu złota i srebra w młodszej grupie wiekowej do rozgrywek przystąpili starsi uczniowie z klas VII-VIII. Zarówno dziewczęta i chłopcy zdominowali tegoroczne rozgrywki i okazali się bezkonkurencyjni. W finale pokonali wszystkie szkoły zdobywając podwójne mistrzostwo i złote medale. Tak, więc nasze drużyny w tegorocznych rozgrywkach mogą pochwalić się potrójnym złotem i jednym srebrem. Nasza szkołę reprezentowali dziewczęta: Baron Wiktoria, Lipiecka Marta, Korzeniowska Aleksandra, Wiej Aleksandra, Krancioch Amelia, Lyra Natalia, Bernert Jessica, Szymik Melisa. Chłopcy: Luksa Jakub, Lisoń Jakub, Pancylejko Adam, Kucharz Borys, Majewski Paweł, Majewski Piotr, Kieroński Kacper.
Wszystkim naszym zawodniczkom i zawodnikom należą się duże słowa uznania za wspaniałą postawę na boisku i ambitną walkę do samego końca! BRAWO, BRAWO, BRAWO!!!

Mistrzynie i wicemistrzowie Opola w unihokeju

23 października 2019r. w sali PSP nr 29 odbył się Finał miasta Opola w unihokeju dziewcząt i chłopców szkół podstawowych klas VI-V. Nasze dziewczęta zdobyły I miejsce pokonując zespoły z PSP 5, PSP 24 i remisując z PSP 11,  a zagrały w składzie: Adamska Emilia, Fila Natalia, Gołdys Amelia, Dalecka Izabela, Kańtoch Dominika, Wojczyszyn Julia, Zalwert Hanna i Bajorko Dorota. Natomiast chłopcy po dość dramatycznym spotkaniu ulegli nieznacznie zespołowi z PSP 5, zdobywając II miejsce i wicemistrzostwo Opola. Reprezentacja chłopców zagrała w składzie: Bursy Tobiasz, Cymbalista Piotr, Niestrój Jakub, Zalwert Paweł, Rembiałkowski Kacper, Oleksiewicz Błażej, Niebylski Franciszek i Luzar Kamil.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszym uczniom!!!

Podstawowe zasady

kwarantannie?
Nie radzisz sobie
ze stresem i lękiem?