Lekkoatleci na starcie

W dniu 26 września 2017 r. w parku miejskim przy osiedlu Armii Krajowej reprezentacja dziewcząt i chłopców z naszej szkoły brała udział w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych o Mistrzostwo Miasta Opola. Wicemistrzami Opola zostali Dominika Glapa z klasy VII a i Adam Pancylejko z klasy V a. Tuż za podium na czwartym miejscu uplasował się Jakub Luksa  z kl. VI b. Pozostali nasi zawodnicy ukończyli bieg na dalszych miejscach, ale również bardzo ambitnie walczyli do końca.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zawodach.

Judocy i lekkoatleci rozpoczęli sportowy sezon

Sukcesy na matach w Łodzi
Świetnie spisali się nasi zawodnicy na Turnieju International Judo League w Łodzi, w którym wzięło udział ponad 400 zawodników z Polski, Austrii, Niemiec, Armenii, Białorusi i Ukrainy. Srebrne medale wywalczyli: Nina Wojciechowska i Szymon Radziejowski a brązowy Tymon Zieliński.

Hat-trick na Dzień Dziecka

Bardzo udanie zakończyli sezon sportowy uczniowie naszej w tym roku szkolnym. Po raz trzeci z rzędu okazali się najlepsi w zawodach sportowych organizowanych w ramach Sportowego Dnia Dziecka organizowanego cyklicznie przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Energetykę Cieplną Opolszczyzny oraz Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu. W różnych grach i zabawach z elementami piłki nożnej, w konkursie rzutów karnych, w przeciąganiu liny, w grze w ringo oraz w lotach gołębi – zdobyliśmy I miejsce, piękny puchar, złote medale oraz czek wartości 1200 zł na sprzęt sportowy. Ogromne podziękowania za wielką wolę walki otrzymują nasi reprezentanci: Iga Cerkowniak, Przemek Magnuszewski,  Wiktoria Kowalczyk, Franek Niebylski, Leon Wnuk, Natalia Fila, Tobiasz Bursy, Marta Lipiecka, Adam Pancylejko, Amelka Krancioch, Kuba Luksa,  Dominika Glapa, Przemek Kalita, Szymon Bursy. Wysiłek i sukces uczniów został nagrodzony pysznymi lodami !

Tuż za podium… w 3-boju lekkoatletycznym

Na 4 miejscu uplasowali się nasi młodzi lekkoatleci startujący w Mistrzostwach Opola w 3-boju lekkoatletycznym. Do medalu zabrakło niewiele, czwarte miejsce to naprawdę duży sukces, biorąc pod uwagę, że nasi uczniowie nie mają gdzie ćwiczyć. Warunki trudne, nowego obiektu jeszcze nie mamy - nie wbito nawet pierwszej łopaty - mimo tego zawodnicy osiągnęli duży sukces. Ach…..gdyby tak mielibyśmy bieżnię to powalczylibyśmy z najlepszymi. 8-osobowe drużyny rywalizowały w następujących konkurencjach: biegu na 60m, rzucie piłeczką palantową i biegu na 1000 m. Uczniowie wkładali w zmagania nie tylko całe swoje możliwości fizyczne, ale i „serce”. Należy pochwalić wszystkich startujących za walkę o każdą sekundę w biegu czy metr na rzutni. Dla większości z nich były to pierwsze „prawdziwe” zawody lekkoatletyczne i możliwość rywalizacji z rówieśnikami z innych szkół. Naszą szkołę reprezentowali: Kuba Luksa, Adam Pancylejko, Szymon Szkliński, Borys Kucharz, Grzegorz Mrochen, Piotrek Majewski, Paweł Majewski i Kacper Kieroński.
Dziękujemy za wiele emocji i życzymy ducha walki w kolejnych zawodach.

Sportowi wicemistrzowie województwa opolskiego

Tuż przed feriami 8 lutego 2017 r. na hali „Otmętu” w Krapkowicach został rozegrany Finał Wojewódzki w Małym Olimpijczyku. Do ścisłego finału po wcześniejszych eliminacjach zakwalifikowało się 12 drużyn (6 dziewcząt i 6 chłopców). Zawody miały bardzo uroczysty przebieg. Rozpoczęły się od przemarszu wszystkich drużyn, wniesienia flagi olimpijskiej, zapaleniem znicza olimpijskiego oraz przysięgą olimpijską, którą złożył przedstawiciel zawodników oraz sędziów. Rywalizacja miała bardzo zacięty i dramatyczny przebieg. W niektórych konkurencjach o wyniku decydowała analiza zapisu wideo danej konkurencji. Po rozegraniu 8 konkurencji znakomicie spisali się nasi uczniowie. Zarówno dziewczęta i chłopcy zdobyli drugie miejsca, srebrne medale, okazałe puchary oraz tytuł wicemistrzów województwa opolskiego. Dziewczęta uległy jedynie rówieśniczkom z Głuchołaz, pokonując szkoły z Kluczborka, Namysłowa, Lisięcic i Krapkowic. Chłopcy natomiast przegrali z Krapkowicami, pokonując rówieśników z Namysłowa, Niemodlina, Kietrza
i Lubszy. Ten wielki sukces sportowy został osiągnięty dzięki ciężkiej i systematycznej pracy dzieci na sportowych zajęciach pozalekcyjnych oraz na lekcjach wychowania fizycznego. Wicemistrzowie Województwa wystąpili  w składzie: Marta Lipiecka, Emilia Adamska, Natalia Fila, Milena Jokiel, Noemi Nussbaum, Izabella Ciupka, Ola Wiej, Ola Korzeniowska, Emilia Krancioch oraz Adam Pancylejko, Adrian Dycewicz, Paweł Majewski, Piotr Majewski, Grzegorz Mrochen, Michał Fit, Kacper Kieroński, Tobiasz Bursy i Szymon Szkliński. W nagrodę młodzież spędziła miłe popołudnie we własnym towarzystwie, delektując się pizzą i napojami w pizzerii.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy tak wspaniałego sukcesu !!!!!!

Drodzy Rodzice!

Zwracamy się z prośbą
o pomoc w głosowaniu na zadania
z Budżetu Obywatelskiego
pod numerami:

Budowa ogólnodostępnego
placu sportowo-rekreacyjnego

Budowa placu zabaw
na świeżym powietrzu

Głosowanie w formie elektronicznej
odbywa się w dniach
16-22 -  10.2017r. na stronie:

W dniu 22.10.2017r.
(niedziela)
można głosować w formie
papierowej tylko osobiście
w wyznaczonych miejscach,
między innymi
naszej szkole
PSP16

wszystkich chętnych
do udziału w XIII edycji
Międzyszkolnego Konkursu
Fotograficznego
pt. „ Opole – stąd pochodzę”.
  Rozstrzygnięcie już w październiku.
Szczegóły poniżej.

Odpłatność