Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego -2017

Dnia 29.09.2017r. przeprowadzone zostały wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Zgłosiło się 5 kandydatów. Uprawnionych do głosowania było 219 uczniów. W dniu wyborów w szkole było obecnych 204 uczniów. Ważne głosy oddało 204 uczniów. Komisja wyborcza w składzie: Martyna Tas kl. VI b, Izabela Kucharska kl. VII b, Szymon Duda  kl. VI a i Szymon Bursy kl. VII a, czuwała nad prawidłowym przebiegiem glosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów. Największą liczbę głosów otrzymała Natalia Sofińska z kl. VIIa i to ona po raz trzeci z rzędu pełnić będzie funkcję Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, a zastępcą został Piotr Żelawski z kl. VIIb.

XV Konferencja Samorządów Uczniowskich miasta Opola

8 grudnia 2016r. w siedzibie MDK w Opolu odbyła się XV Konferencja Samorządów Uczniowskich organizowana przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Opola i Młodzieżowy Dom Kultury. Udział w niej wzięli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły: Natalia Sofińska, Roch Niedźwiecki i Piotr Żelawski  wraz z opiekunem. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania było: „Wobec innego. Migracje i wielokulturowość we współczesnej Europie”. W programie konferencji  znalazł się między innymi ciekawy wykład dr Marzanny Pogorzelskiej, laureatki Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” na temat tolerancji. Uczestnicy wzięli  również udział w projekcji filmu pt.:” Wszyscy albo nikt”, który miał za zadanie zwrócić naszą uwagę na prześladowania polityczne w państwie komunistycznym, nielegalną emigrację oraz życie na uchodźstwie. Konferencja zakończyła się dyskusją z udziałem wszystkich uczestników spotkania nt. „Blaski i cienie wielokulturowości”.

Wyniki wyborów na przewodniczącego SU - 2016

W dniu 26 września 2016 r. odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Z 192 uczniów uprawnionych do głosowania, 183 osób wzięło udział w głosowaniu. Wśród oddanych głosów 182 były ważne, 1 głos był nieważny. Frekwencja w czasie wyborów wyniosła 95,3%. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza w składzie: Karbowniczek Jan - Baron Wiktoria  - Notka Szymon - Żelawski Piotr.
Niniejszym ogłaszamy, że Przewodniczącą SU została ponownie wybrana Natalia Sofińska z kl. VI Azastępcą przewodniczącej został Roch Niedźwiecki z kl. IV A.
Natalii i Rochowi gratulujemy i trzymamy kciuki za pomyślną realizację założeń programowych.

1-kwietnia-2016

Dnia 1 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbył się ,,dzień zamiany ". Polegał on na tym, że uczniowie zamieniali się rolami z nauczycielami - uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi nauczyciele, a nauczyciele mogli znowu usiąść w szkolnej ławce. Młodzi prowadzący przekonali się, że praca nauczyciela nie jest wcale tak łatwa. Ten dzień bardzo przypadł naszym uczniom i nauczycielom do gustu. Cały dzień był świetny i na pewno zostanie powtórzony za rok i zostanie na stałe zapisany w kalendarzu imprez organizowanych przez samorząd uczniowski.

Wyniki wyborów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

Komisja wyborcza w składzie:
Paulina Ogrodnik  z kl. VI b
Piotr  Müller z kl. VI a
Julia Gabryk z kl. V b
Szymon Notka z kl. V a
Po przeliczeniu głosów oświadcza, iż w II turze wyborów:
Uprawnionych do głosowania było 171 uczniów, z klas II – VI.
W głosowaniu udział wzięło151 uczniów.
Głosów nieważnych było 1.
Na Natalię Sofińską z klasy V a  oddano 92 głosy,
na Olgierda Sulikowskiego z klasy VI a oddano 58 głosów.

Nową przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole została Natalia Sofińska, funkcję zastępcy Przewodniczącej pełnić będzie Olgierd Sulikowski.
Natalii  i Olgierdowi gratulujemy oraz życzymy samych sukcesów w pracy samorządowej.

Samorząd szkolny

Przewodnicząca Samorządu Szkolnego