W Studenckim Centrum Kultury odbyła się Opolska Olimpiada Literatury Dziecięcej Przedszkolaków pod hasłem "Dbamy o zdrowie, powiedzą bohaterowie". Wydarzenie miało na celu popularyzowanie czytelnictwa od najmłodszych lat oraz zwrócenie uwagi na to jak istotne dla funkcjonowania organizmu jest zdrowe odżywianie. Nasze przedszkole reprezentowały: Gosia O. i Olga L. z grupy " Żabki". Dziewczęta zajęły IV miejsce i z tej okazji gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

OPD1OPD2

Dzieci z naszego przedszkola miały okazję, aby w wyjątkowy sposób pogłębić swoją wiedzę o kosmosie. Każda z grup w mobilnej kopule uczestniczyła w trójwymiarowym seansie, pełnym niesamowitych efektów wizualnych oraz dźwiękowych. To nietuzinkowe narzędzie edukacyjne pozwoliło dzieciom lepiej zrozumieć zjawiska astronomiczne oraz rozbudzić w nich zainteresowanie światem astronomii.

PL1PL2PL4PLaPLAn

Dinozaury - te prehistoryczne stworzenia niezmiennie fascynują przedszkolaki i rozbudzają ich wyobraźnię. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dzieci mogły przynieść ze sobą sylwetki dinozaurów oraz poświęcone im książki, co niewątpliwie wzbogaciło walory edukacyjne tego dnia. Podczas róznorodnych aktywności dzieci zgłębiły wiedzę na temat życia dinozaurów, dowiedziały się jak żyły oraz w jaki sposób wyginęły. Każde dziecko doświadczyło jak to jest być peleontologiem poprzez odszukiwanie ukrytych w piasku pozstałości dinozaurów.

DD1DD2DD3DD4

Mając na uwadze promowanie programowania oraz umiejętności cyfrowych zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu Tydzień Kodowania. Odczytując mapę lub szyfrując drogę robota, nasi podopieczni doskonalili umiejętności logicznego myślenia. Podczas często niełatwych zadań dzieci uczyly się współpracować ze sobą oraz rozwijały kreatywność. Przedszkolaki radziły sobie z przedstawionymi problemami rewelacyjnie, co wpłynęło na ich wzmocnienie poczucia własnej wartości.

TK1TK2TK3

Dzieci od najmłodszych lat są badaczami i uczą się przez doświadczenia, dlatego z każdym dniem poszerzają swój zakres wiedzy. Przy okazji omawiania poszczególnych tematów przedszkolaki wykonują różnorodne doświadczenia, żeby lepiej zrozumieć otaczający świat. Dzieci doświadczyły wybuchu wulkanu i przekonały się, że kwiatek potrzebuje wody do wzrastania oraz wiedzą już co jest przyciągane przez magnes.e1e2e3

"Bo na świecie nie znajdziecie takich bajek i zagadek,
jakie wnukom opowiada,moja babcia i mój dziadek(...)".

Przedszkolaki ze wszystkich grup przygotowały specjalne programy artystyczne, aby uczcić święto Babci i Dziadka, którzy zajmują specjalne miejsce w ich sercach. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły czym wzbudzily wzruszenie wśród swoich przybyłych gości. Na koniec przedszkolaki obdarowały Babcie i Dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami.

DB1DB2DB3DB4

Bal Karnawałowy to wydarzenie, na które każde dziecko czeka z niecierpliwością. Jest to często jedyna okazja w ciągu roku, aby wcielić się w rolę ulubionego bohatera. Tego dnia w naszym przedszkolu można było spotkać wiele kolorowych postaci, min. bohaterów Psiego Patrolu oraz Krainy Lodu, policjantów, strażaków, superbohaterów i wielu innych. Nie sposób zliczyć oraz wymienić wszystkie postaci. Podczas zabawy wodzirej zachęcał uczestników do pląsów przy akompaniamencie znanych utworów. Wystrój sali w połączeniu z kolorowymi strojami uczestników wpłynął na radosny nastrój oraz przednią zabawę.

b1b1ab2b2ab2bb3b3ab3bb3cb3d

Serdecznie zapraszamy na zebranie dla rodziców wszystkich dzieci uczęszczających do naszego przedszkola, które odbędzie się w poniedziałek 4 marca 2024 r. o godz. 16.30 w salach poszczególnych grup. Przewidziana jest również cześć wspólna z dyrekcją.

W naszym przedszkolu gościła grupa teatralna "Blaszany Bębenek", która przedstawiła naszym podopiecznym historię Królowej Śniegu w nowatorskiej odsłonie. Był to interaktywny spektakl pełen zaskakujących zwrotów akcji, z dużą dawką humoru. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały przedstawienie i z zaangażowaniem w nim uczestniczyły.

tt2

W XVIII edycji konkursu "Śmieci mniej - Ziemi lżej, Opole 2023" organizowanym przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Opola nasze PRZEDSZKOLE zajęło IV miejsce w kategorii przedszkola, a nasza wychowanka - Amelka Ż. - III miejsce w kategorii indywidualnej. Gratulujemy i dziękujemy rodzicom za ogromne zaangażowanie!

zdj03

zdj01zdj02