Mikołaj w przedszkolu 2017

W dzień wspomnienia św. Mikołaja - 6 grudnia 2017 r. - nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka niezwykłego gościa. Wspólnie spędzony czas upłynął bardzo szybko, dzieci wraz z Mikołajem tańczyły, śpiewały i świetnie się bawiły. Na zakończenie spotkania Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok.

Tydzień figur geometrycznych

W dniach od 27 listopada do 1 grudnia w naszym przedszkolu odbył się Tydzień Figur Geometrycznych. Najmłodsi poprzez różne zabawy zapoznawali się z nazwami i wyglądem poszczególnych figur, a starsze dzieci utrwalały zdobyte wcześniej wiadomości. Ten tydzień pokazał, że przez zabawę można się wiele nauczyć!

Dzień Pluszowego Misia 2017

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasze przedszkole, „przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. W dniu 24.11.2017 r. przedszkolaki z grup: Krasnoludków, Pszczółek, Biedronek oraz Żabek uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy, poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach oraz bawiły się przy piosenkach o misiach. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy

Konkurs plastyczny "Orzeł Polski"

Rafał B. z grupy "Żabek" zdobył wyróżnienie w miejskim konkursie plastycznym "Orzeł Polski" organizowanym przez Przedszkole Publiczne nr 55 w Opolu. Amelia N., Alicja M. oraz Paulina F. również otrzymały dyplomy za swoje piękne prace konkursowe. Gratulujemy Naszym małym artystom i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu własnych uzdolnień i zainteresowań.

Rogaliki marcińskie

W dniu 17.11.2017 r. grupa "Żabki" w ramach realizacji innowacji pedagogicznej pt. "Mali kucharze - przedszkolny MasterChef" upiekła pyszne rogaliki marcińskie.

800 książek na 800-lecie Opola

15 listopada 2017 r. w Sali Karola Musioła w Ratuszu przedstawiciele naszego przedszkola - troje dzieci z panią wicedyrektor - uczestniczyli w spotkaniu z Prezydentem Miasta Opola, podczas którego wszystkie opolskie przedszkola zostały obdarowane książkami dla dzieci. Hasłem przewodnim spotkania było "800 książek na 800-lecie Opola". Dziękujemy Panu Prezydentowi!

Aktualności ...

----------------------------------

Pragniemy poinformować, iż nasze przedszkole od 1 września 2017 r. bierze udział w projekcie "Przedszkole dla wszystkich przyjazne - wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci w przedszkolach 15 gmin należących do Aglomeracji Opolskiej".

----------------------------------

_____________

Statut Przedszkola

Plan pracy przedszkola