Krasnoludki w przedszkolnej kuchni

We wtorek 30 stycznia najmłodsza grupa "Krasnoludków" odwiedziła przedszkolną kuchnię. Dzieci rozpoznawały poszczególne sprzęty kuchenne i obserwowały jak powstaje ich obiad, który potem chętnie zjadły.

Magia słów

W poniedziałek 29 stycznia w przedszkolu gościliśmy studio teatralne „Horyzont” z Krakowa. Dzieci obejrzały przedstawienie „Magia słów” – przybliżające moc słów takich jak „proszę”, „przepraszam”, „dziękuję”. Dzieci mogły współuczestniczyć w spektaklu, co sprawiło im wiele radości. Przedstawienie zostanie w naszej pamięci na długo, a magiczne słowa na zawsze.

Przedszkolaki odwiedziły „Żywą szopkę” w Szczepanowicach

W dniu 28.12.2017 r. wszystkie przedszkolaki wybrały się wraz z paniami do „żywej szopki” w Opolu - Szczepanowicach. Dzieci z radością i entuzjazmem oglądały żywe zwierzątka oraz utrwaliły historię narodzenia Bożego Dzieciątka. Pogoda na szczęście nam dopisała, a my wróciliśmy do przedszkola pełni pozytywnych wrażeń

Przedszkolna wigilia

W czwartek 21.12.2017 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta wigilia, w której wzięły udział wszystkie przedszkolaki. Nie zabrakło tradycyjnego barszczu oraz ryby. Następnie odbyło się wspólne kolędowanie. Uroczystość ta wprowadziła dzieci pracowników w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Jasełka

W tym roku jasełka w wykonaniu najstarszej grupy "Żabek" odbyły się w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Natomiast dzieci z grup "Biedronek" i "Pszczółek" wprowadziły nas w czas światecznej refleksji w przedszkolu.

Ubieramy choinkę

W naszym przedszkolu stanęła żywa choinka! Otrzymaliśmy ją z plantacji Choinkowy Raj, za co serdecznie dziękujemy. Wszystkie przedszkolaki wykonały różne ozdoby, którymi udekorowały choinkę.

Aktualności ...

----------------------------------

Pragniemy poinformować, iż nasze przedszkole od 1 września 2017 r. bierze udział w projekcie "Przedszkole dla wszystkich przyjazne - wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci w przedszkolach 15 gmin należących do Aglomeracji Opolskiej".

_____________

Statut Przedszkola

Plan pracy przedszkola

przedszkola